Alfa Romeo i Sauber Motorsport przedłużają współpracę w Formule 1

Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Alfa Romeo i Sauber Motorsport przedłużyły współpracę i nadal będą łączyć siły we wzmocnionym duchu zespołowym na najwyższym poziomie sportów motorowych, kontynuując wspólną rywalizację w ramach wieloletniej umowy, która ma trwać do 2024 roku.

Negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu trwały od kilku miesięcy, a nowe przepisy, które będą obowiązywać od 2022 roku, pomogły Alfie Romeo w podjęciu decyzji i kontynuowaniu startów w Formule 1.

„Odnowienie tej współpracy stanowi nowy ekscytujący rozdział w długiej i prestiżowej historii sportów motorowych dla obu marek o imponującym dziedzictwie wyścigowym, które obejmuje między innymi sukcesy w Formule 1, samochodach sportowych i turystycznych” - czytamy w komunikacie zespołu.

„Partnerstwo wyznaczyło ambitne cele stopniowej poprawy z roku na rok i pozwoli obu stronom rozwijać swoją wizję przyszłości w stabilnym środowisku, umożliwiając Sauber Motorsport i Alfie Romeo pracę nad zwiększeniem sukcesu zarówno na torze, jak i poza nim.”

„Jako historyczna włoska marka motoryzacyjna, Alfa Romeo narodziła się na torze wyścigowym. Dziś z dumą kontynuujemy honorowanie tego wyścigowego DNA, umieszczając je w sercu naszej marki” - powiedział Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny Alfy Romeo.

„Kieruje nami pasja i doskonałość. Formuła 1 reprezentuje najnowocześniejsze laboratorium dla przyszłej elektryfikacji naszej gamy aut, w pełni spójne z naszą wizją na nadchodzące lata. Ponadto motorsport zapewnia niezrównaną globalną ekspozycję, którą chcemy wykorzystać dla pomyślnej przyszłości.”

Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, dodał: „Cieszymy się, że możemy ogłosić rozszerzenie tej współpracy. Alfa Romeo była niesamowitym towarzyszem w ciągu ostatnich kilku lat i jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani rozdziałami, które dopiero nadejdą.”

„Nowe przepisy dają nam szansę na zrobienie kolejnego kroku naprzód i mocno wierzę, że jesteśmy doskonale przygotowani do wspólnego osiągania dużych sukcesów. Nie możemy się doczekać naszej wspólnej przyszłości i dalszego przesuwania się w kierunku czołówki.”

„Ta relacja jest również bardzo ważna dla naszej firmy jako całości, poza torem: praca, którą wykonaliśmy w świecie motoryzacyjnym, pokazała zakres technologii i umiejętności produkcyjnych Sauber Engineering i jesteśmy przekonani, że możemy kontynuować pracę dla Alfy Romeo przy nowych i ekscytujących projektach, które będą kształtować przyszłość przemysłu samochodowego.”

Tegoroczna kampania wyścigowa ekipy Alfa Romeo Racing Orlen nie należy do najłatwiejszych, czego dowodem są zaledwie dwa punkty w klasyfikacji konstruktorów. Skład z Hinwil liczy jednak na lepszy rozdział z początkiem sezonu 2022.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI