Alfa Romeo pierwszym wyborem Bottasa po stracie fotela w Mercedesie?

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas w przyszłorocznym sezonie wyścigowym może bronić barw ekipy Alfa Romeo Racing Orlen, ponieważ przejście George Russella do zespołu Mercedesa wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Skład z Brackley nie potwierdził, kto będzie zespołowym kolegą Lewisa Hamiltona od sezonu 2022 i nadal pozostaje przy swoim stanowisku, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta podczas letniej przerwy, która rozpocznie się po wyścigu o Grand Prix Węgier.

„Musimy wspólnie się nad tym zastanowić w Brackley i przedyskutować sprawę z Mercedesem, aby ustalić, jak powinna wyglądać nasza przyszła para kierowców” - powiedział Toto Wolff dla serwisu Motorsport-Total.

„Zbierzemy się razem latem, podejmiemy decyzję, a następnie zdecydujemy, jak chcemy to przekazać.”

Szef Mercedesa, w rozmowie z niemiecką stacją RTL zasugerował jednak, że decyzja, kto będzie startował u boku Hamiltona od kampanii 2022, została już podjęta.

„Zobaczymy, jaką decyzję podejmiemy - lub już podjęliśmy, ale jeszcze tego nie zakomunikowaliśmy. Niestety nie mam żadnych wiadomości, wciąż nie wiem, w jakim kierunku to zmierza” - przyznał Wolff, kończąc swój komentarz mrugnięciem.

Jeśli Valtteri Bottas straci swoją posadę w Mercedesie, najważniejszą kwestią dla niego samego będzie pozostanie w Formule 1 i decyzja, w którym zespole chce nadal się ścigać. Przyszłość Fina łączona jest jednak jedynie z dwoma ekipami - Williams Racing oraz Alfa Romeo Racing Orlen i wszystko wskazuje na to, że wybór padnie na opcję numer dwa.

Według Motorsport-Total odbyły się już wstępne rozmowy między przedstawicielami Bottasa oraz Frederikiem Vasseurem, jednak żadna ze stron nie potwierdziła tych doniesień.

Zespół z Hinwil poinformował niedawno o przedłużeniu współpracy z Alfą Romeo i pozostaniu na stanowisku Vasseura, który otrzymał wolną rękę w doborze zawodników na przyszłoroczną kampanię wyścigową. On sam nie zamierza zdradzać swoich planów w kwestii wyboru kierowców, a skład na przyszłoroczną kampanię nadal pozostaje otwarty.

„Dokonamy wyboru, kiedy będzie na to odpowiedni czas” - przyznał Francuz. „Moglibyśmy zachować ten sam skład, moglibyśmy go też zmienić, wszystko jest możliwe.”

Najprawdopodobniej swój fotel wyścigowy na kolejny rok startów zachowa Antonio Giovinazzi, który nabrał odpowiedniego doświadczenia i prezentuje się z dobrej strony, jak na możliwości swojej maszyny. W Alfie Romeo może pozostać także Kimi Raikkonen, jednak Bottas, wciąż będący w najlepszej formie, wydaje się lepszym wyborem.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images