Alfa Romeo pierwszym zespołem, który zaprezentował prawdziwy bolid na sezon 2023

Alfa Romeo C43 / © Alfa Romeo F1 Team

Ekipa z Hinwil zaprezentowała model C43 na nadchodzącą kampanię, stając się pierwszym zespołem, który przedstawił prawdziwy samochód podczas wtorkowej imprezy w Zurychu.

Na niecałe trzy tygodnie przed rozpoczęciem sezonu, Alfa Romeo jako czwarty skład ze stawki zorganizował prezentację samochodu, ale w odróżnieniu od poprzedników przedstawił rzeczywisty bolid.

Pozyskanie nowego sponsora tytularnego, którym jest firma Steak, wpłynęło na malowanie C43, który zyskał czarne i czerwone barwy, a stracił białe wstawki. Do nowego samochodu wprowadzono również zmiany i całkowicie nowe części, które są pokłosiem poprawek w przepisach wprowadzonych przez FIA. Bolid na torze będzie można zobaczyć już 10 lutego, podczas dnia filmowego zespołu pod Barceloną.

Szwajcarska stajnia od nadchodzącego sezonu będzie mieć nową strukturę zarządzania, po odejściu Frederica Vasseura do Ferrari. Dyrektorem generalnym będzie były szef McLarena, Andreas Seidl, a Alessandro Alunni Bravi będzie pełnić funkcję dyrektora zarządzającego i przedstawiciela zespołu.

Alfa Romeo C43 / © Alfa Romeo F1 Team

Alfa Romeo wraz z zakończeniem sezonu 2023 zakończy współpracę z Sauberem. W 2026 roku zespół przejmie Audi, które niedawno wprowadziło do firmy Sauber przepisy dotyczące jednostek napędowych.

„Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, ponieważ stworzenie samochodu to zawsze ogromny wysiłek zespołu” – powiedział dyrektor techniczny Alfy Romeo, Jan Monchaux.

„Ten samochód to ewolucja zeszłorocznego, odzwierciedlająca nowe przepisy i wprowadzająca poważne zmiany w obszarach, w których uznaliśmy, że potrzebne są ulepszenia.”

„Mam nadzieję, że będzie szybsi niż odnoszący sukcesy bolid, który mieliśmy w zeszłym roku, to najważniejsze, a także bardziej niezawodny: włożyliśmy wiele wysiłku w tym obszarze.”

„Teraz nadszedł czas, aby dostać się na tor i zobaczyć, jak sprawuje się to auto. Cieszę się, że wracam do wyścigów i jestem pewien, że wkrótce będzie nas dużo więcej.”

Alfa Romeo C43 / © Alfa Romeo F1 Team
Image: © Alfa Romeo F1 Team