Alfa Romeo planuje zorganizować test Micka Schumachera podczas GP Eifelu

Mick Schumacher / © Scuderia Ferrari

Wiele wskazuje na to, że Mick Schumacher weźmie udział w pierwszym treningu przed Grand Prix Eifelu, które ma zostać zorganizowane na niemieckim torze Nürburgring. Niemiec ma zasiąść wówczas za sterami bolidu Alfy Romeo.

Temat potencjalnego awansu Micka Schumachera do Formuły 1 przewijał się w środowisku królowej sportów motorowych od kilkunastu miesięcy. Tegoroczna dyspozycja syna siedmiokrotnego mistrza świata jednoznacznie wskazuje, że 21-latek zadebiutuje w najwyższej kategorii wyścigowej na świecie w sezonie 2021. Pierwszym przystankiem młodego Schumachera ma być zespół Alfy Romeo, gdzie prawdopodobnie zastąpi słabo spisującego się Antonio Giovinazziego. Na ten moment niejasna jest przyszłość Kimiego Raikkonena, który według słów Frederica Vasseura, jest pierwszym wyborem dla zespołu z Hinwil.

Schumacher po pierwszym debiutanckim sezonie w Formule 2 zebrał wiele cierpkich słów od opinii publicznej, która poddawała pod wielką wątpliwość sens awansu tego kierowcy do F1. Tegoroczna kampania F2 to jednak zupełnie nowe oblicze Niemca, który pomimo kilku wpadek, pokazuje się w tym roku z bardzo dobrej strony. Podczas weekendu na torze Mugello kierowca Premy awansował na fotel lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw, co jeszcze bardziej przybliża go do F1.

Do końca sezonu Formuły 2 pozostały trzy weekendy, które kolejno odbędą się w Rosji oraz dwukrotnie w Bahrajnie. Wyścigi w tych krajach będą również ostatnimi w tym roku, podczas których juniorska seria będzie towarzyszyć Formule 1. Prosta kalkulacja wskazuje, że podczas weekendów wyścigowych w Niemczech, Portugalii, Włoszech i Turcji, serie juniorskie nie będą rywalizowały. To może oznaczać, że w trakcie GP Eifelu Mick Schumacher zaliczy swój pierwszy oficjalny trening w F1, gdzie prawdopodobnie zasiądzie za sterami bolidu Alfy Romeo. Kwestia kolejnych piątkowych treningów jest obecnie nieznana. W tej sprawie trzeba również uwzględnić obecność w zespole Roberta Kubicy, który także ma odgórnie ustaloną ilość jazd bolidem C39. Kolejnym pewnym terminem dla Niemca są posezonowe testy, które tradycyjnie odbędą się na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Image: © Scuderia Ferrari