Alfa Romeo zmuszona do zmiany podwozia w samochodzie Bottasa przed sobotnim sprintem

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen podjął decyzję o zmianie podwozia w samochodzie Valtteriego Bottasa z powodu uszkodzenia układu wydechowego wywołanego wysoką temperaturą.

Fin nie pojawił się na torze Imola podczas drugiej sesji treningowej przed sobotnim sprintem do Grand Prix Emilii-Romanii, po tym, jak został zmuszony do zatrzymania bolidu w piątkowych kwalifikacjach.

Ted Kravitz, reporter Sky Sports F1, udał się na miejsce i wyjaśnił sytuację, potwierdzając, że jest to kontynuacja piątkowego problemu.

„To kontynuacja wczorajszego problemu, który polegał na tym, że od jednostki napędowej odłączyła się część układu wydechowego, powodując przegrzanie się komory silnika, a następnie samej jednostki napędowej” – wyjaśnił Kravitz.

„Wszystko uległo lekkiemu spaleniu i kazano mu [Bottasowi] wyłączyć samochód.”

Dziennikarz zasugerował, że musiał zaistnieć kolejny problem, ponieważ jednostka napędowa znalazła się z powrotem w samochodzie Bottasa, jednak zabrakło skrzyni biegów oraz tylnego zawieszenia lub tylnego układu.

Kontynuując temat, Tobi Grüner z redakcji Auto Motor und Sport, stwierdził, iż skrzynia biegów, wiązki elektryczne i podłoga zostały uszkodzone wskutek działania ciepła z wydechu.

Zamontowanie nowej wiązki elektrycznej nie jest łatwym zajęciem, dlatego zespół podjął decyzję o wymianie podwozia w samochodzie Fina.

Zmiana została zatwierdzona przez FIA, a Valtteri Bottas nie otrzymał żadnej kary.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI