Alguersuari: F1 to nie sport tylko czysty biznes

Alguersuari: F1 to nie sport tylko czysty biznes

Jaime Alguersuari po raz kolejny skrytykował Formułę 1 uważając, że przestała być miejscem sportowej rywalizacji i obraca się tylko wokół pieniędzy. Były kierowca Toro Rosso twierdzi również, że muzyka dała mu to, czego nie odnalazł w motorsporcie.

Hiszpan startował w Formule 1 przez trzy sezony (2009-2011), po czym zrezygnował z kariery sportowej na rzecz muzyki. Obecnie znany jest pod pseudonimem DJ Squire.

Wyraził swoje niezadowolenie na temat ilości kapitału, która przetwarzana jest między rywalizującymi zespołami. Uważa, że F1 zmusza kierowców do rezygnacji ze statusu zawodowego w celu generowania pieniędzy.

„Świat motoryzacji to czyste ego, wielka mieszanka zainteresowań, od biznesu po politykę. Formuła 1 to nie sport, to biznes, w którym zawodowy kierowca nie jest już pracownikiem zespołu – a klientem, który zapewnia sponsoring” – powiedział Alguersuari.

Katalończyk nie wierzy także, że Formuła 1 przekazuje prawdziwe wartości sportu. Widzi je jednak w postaciach ze świata tenisa, Rogera Federera lub Rafaela Nadala, ale też i w samym Carlosie Sainzu Seniorze.

„W wieku 57 lat jest człowiekiem wartości i pełnym motywacji” – dodał.

Alguersuari zajmuje się obecnie muzyką, poświęca też dużo czasu na jazdę na rowerze. Jak sam przyznaje, w swojej nowej profesji czuje się o wiele lepiej niż jako kierowca Formuły 1. Organizuje także spotkania autorskie i konferencje, gdzie opowiada o swojej książce, w której wyjaśnia, dlaczego porzucił karierę sportową na rzecz działalności artystycznej.