ALMS: Cztery prototypy Inter Europol Competition na starcie drugiej rundy na torze The Bend

ALMS: Cztery prototypy Inter Europol Competition na starcie drugiej rundy na torze The Bend

Cztery prototypy będą reprezentować polski zespół Inter Europol Competition podczas drugiej rundy Asia Le Mans Series na torze The Bend w Australii, po sfinalizowaniu składu w aucie z numerem #14.

Peter Paddon i Garth Walden dołączą do zespołu IEC podczas drugiej rundy Asia Le Mans Series i wraz z Austinem McCuskerem będą rywalizować w prototypie oznaczonym numerem #14 w klasie LMP3. Australijczycy nie poprzestaną jedynie na jednej serii i wystartują w Australien Production & Prototype GT Challenge.

Podobnie, jak w Chinach, także i w Australii, w prototypie LMP2 oznaczonym numerem #33, zasiądą John Corbett, Mitch Neilson i Nathan Kumar, natomiast bardziej doświadczeni - Kuba Śmiechowski, James Winslow i Mathias Beche powrócą do prototypu LMP2 #34, w którym będą rywalizować o czołową trójkę.

"To mój pierwszy raz w Australii" - przyznał Kuba Śmiechowski. "Zapoznałem się z torem i wydaje się być bardzo trudny. Myślę, że im szybciej się przyzwyczaję, tym lepiej, a bez stref wyjazdowych nie możesz po prostu popełniać błędów."

Nigel Moore i Martin Hippe, podobnie jak wcześniej, poprowadzą LMP3 oznaczone numerem #13 i będą dążyć do kolejnej wygranej, aby utrzymać się na prowadzeniu w klasyfikacji.

"Jesteśmy gotowi na wyścig" - przyznał Nigel Moore. "Poprzedni sezon zakończyliśmy na szczycie i ten rok również chcemy rozpocząć na szczycie."

"Tor jest dla nas nowy, ale dla większości także. Poznawanie obiektu będzie ekscytujące."

"Wyprzedzanie nie będzie łatwe, ale to nigdy mnie nie powstrzymywało. Martin i ja wiemy, co musimy zrobić."

Rywalizacja na torze The Bend Motorsport Park rozpocznie się 12 stycznia o godzinie 3:30 polskiego czasu, jednak wcześniej kierowcy powalczą o jak najlepsze pola startowe, a także wezmą udział w dwóch treningach.

Harmonogram 4 Hours of The Bend:

  • Trening 1 10/01 - 06:40-08:10
  • Trening 2 11/01 - 00:00-01:30
  • Kwalifikacje GT i GT Cup 11/01 - 04:00-04:15
  • Kwalifikacje LMP2 i LMP3 11/01 - 04:30-05:15
  • Wyścig 12/01 - 03:30-07:30