ALMS: Inter Europol Competition powraca do Asian Le Mans Series

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził, że wystartuje w przyszłorocznej edycji Asia Le Mans Series i wystawi jeden prototyp LMP3.

Polski skład w azjatyckiej serii zadebiutował w sezonie 2018/19 i już w swojej pierwszej kampanii wywalczył mistrzowski tytuł w LMP3, po dwóch zwycięstwach w Szanghaju oraz Malezji i dwóch drugich lokatach podczas rywalizacji na Fuji i w Buriram.

W 2020 roku Inter Europol Competition startował dwoma prototypami LMP3 oraz dwoma LMP2, kończąc rywalizację odpowiednio na trzeciej i czwartej lokacie w zestawieniu zespołów, natomiast w sezonie 2021 z powodu panującej pandemii koronawirusa COVID-19 musiał zrezygnować ze startów.

Teraz polska stajnia powraca do Dubaju i Abu Zabi, aby zmierzyć się w siódmej edycji Asian Le Mans Series, wystawiając jeden prototyp LMP3, jednak nie potwierdziła, kto zasiądzie w kokpicie prototypu Ligier JS P320 Nissan.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z powrotu do Asian Le Mans Series” - powiedział Sascha Fassbender, menadżer zespołu ICE.

„Mamy bardzo dobre wspomnienia z 2019 roku, gdy Kuba Śmiechowski i Martin Hippe wygrali mistrzostwa w naszym prototypie LMP3 z numerem trzynaście i w ten sposób zdobyli prawo startu w Le Mans w tym samym roku.”

„Z nadzieją czekamy na powrót w przyszłym roku z inną załogą, która będzie miała potencjał, aby znów wygrać Asian Le Mans Series.”

Rywalizacja w przyszłorocznej edycji Asian Le Mans Series będzie składała się z czterech rund i odbędzie się na dwóch, dobrze znanych pętlach w Dubaju i Abu Zabi.

Kalendarz Asian Le Mans Series 2022:

  • Dubaj (11 lutego)
  • Dubaj (12 lutego)
  • Abu Zabi (19 lutego)
  • Abu Zabi (20 lutego)
Image: © Inter Europol Competition