Alonso: Aston Martin w niedalekiej przyszłości będzie mógł walczyć o tytuły

Fernando Alonso - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Fernando Alonso stwierdził, że za dwa lub trzy lata Aston Martin będzie w stanie rywalizować o tytuły w Formule 1.

Alonso opuścił ekipę Alpine z końcem sezonu 2022 i w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy zespołu Aston Martin.

Dwukrotny mistrz świata powrócił do stawki F1 w 2021 roku. Hiszpan miał nadzieję, że po wprowadzeniu nowych przepisów technicznych będzie w stanie walczyć o czołowe miejsca oraz o swój trzeci tytuł, jednak jego oczekiwania spełzły na niczym.

Decyzja 41-latka o przenosinach do innego zespołu była dla niektórych dużym zaskoczeniem. Wiele osób myślało, że Alonso swoje ostatnie lata w królowej motorsportu spędzi za kierownicą francuskiego składu, ale jak twierdzi Hiszpan, dołączenie do Brytyjskiej ekipy da mu zdecydowanie więcej możliwości.

„Kocham ściganie. Oczywiście chciałbym mieć samochód, który pozwoli walczyć o tytuł, ale w trzech najlepszych ekipach niestety nie było dla mnie miejsca” – powiedział Hiszpan.

„Biorąc pod uwagę to, co było dostępne, stwierdziłem, że Aston Martin jest jednym zespołem, który w niedalekiej przyszłości może umożliwić mi walkę o tytuł.”

„Jeśli skończymy jako mistrzowie świata, będę zadowolony, bo będę mógł powiedzieć, że przyczyniłem się do budowy tego sukcesu” – stwierdził.

Aston Martin jest w trakcie budowy nowej fabryki w Silverstone i według wielu, to ma być ich kluczem do sukcesu.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team