Alonso: Biorę pod uwagę wszystkie wolne miejsca na sezon 2023

Fernando Alonso - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Fernando Alonso przyznał, że bierze pod uwagę wszystkie miejsca w Formule 1, które nie są jeszcze zajęte na 2023 rok, ale zapewnia, że priorytetem jest dla niego ekipa Alpine.

Hiszpan dołączył do francuskiej stajni w 2021 roku i podpisał dwuletni kontrakt, który wygasa pod koniec obecnego sezonu.

Jest kilka wolnych miejsc na sezon 2023, a fotel w zespole Aston Martin jest najbardziej prawdopodobną opcją dla Hiszpana, jeśli miałby opuścić Alpine.

Alonso mówi, że rozpocznie rozmowy na temat swojej przyszłości podczas przerwy wakacyjnej i nie wyklucza potencjalnego odejścia z francuskiego zespołu.

„Muszę podjąć decyzję w trakcie przerwy wakacyjnej, która zaczyna się już w poniedziałek” – powiedział Alonso.

„Wszystkie zespoły są opcją, o ile nie mają zakontraktowanych dwóch kierowców, choć moim priorytetem jest pozostać z Alpine.”

„Pracujemy i rozwijamy ten projekt razem już od dwóch lat. Widać, że jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni” – stwierdził dwukrotny mistrz świata.

„Jeżeli chodzi o pozostanie w Alpine, to jeszcze nie usiedliśmy i nie podjęliśmy żadnych decyzji, więc nadal wszystko jest w toku.”

Alonso opuścił królową motorsportu pod koniec 2018 roku, aby realizować projekty w innych seriach wyścigowych, przede wszystkim w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (FIA WEC), IndyCar i Rajdzie Dakar.

40-latek twierdzi jednak, że jest w pełni skoncentrowany na pozostaniu w stawce na 2023 rok, mówiąc, iż miejsce w innej kategorii wyścigowej nie jest dla niego obecnie atrakcyjną opcją.

„Naprawdę dobrze się tutaj czuję i jestem bardzo zmotywowany” – podkreślił. „Następny rok wydaje się dla mnie bardzo atrakcyjny, będziemy jeździć w nowych miejscach i ma pojawić się parę ciekawych zmian w przepisach.”

„Będziemy się ścigać w Las Vegas, może i nawet w RPA. Wszystkie te rzeczy, są bardzo przyciągające.”

„Czuję, że w tym roku jestem szybki. W poprzednim sezonie było trochę walki z samochodem, ale w tym sezonie czuję, że jeżdżę na 100 procent.”

„Teraz, nawet gdy myślę o innych seriach wyścigowych, to mam w głowie «nie, nie teraz». Skupiam się wyłącznie na F1 i chcę tu pozostać” – podsumował hiszpański kierowca.

Image: © Alpine F1 / XPB Images