Alonso chce zadbać o Vettela na starcie GP Abu Zabi

Fernando Alonso - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Fernando Alonso zapowiedział, że będzie miał oko na Sebastiana Vettela podczas ostatniego wyścigu Niemca w jego karierze w najlepszej serii wyścigowej na świecie.

Hiszpan jeździ w ten weekend w kasku na cześć swojego przyjaciela, czterokrotnego mistrza świata, dla którego Grand Prix Abu Zabi będzie ostatnim startem w Formule 1. Vettel zaliczy w niedzielę swój 299. wyścig w karierze.

Wyniki kwalifikacji w połączeniu z karą dla Daniela Ricciardo sprawiły, że na starcie rywalizacji na torze Yas Marina Alonso ustawi się w piątym rzędzie tuż obok Niemca. Dlatego też kierowca Alpine będzie chciał chronić reprezentanta Astona Martina po rozpoczęciu rywalizacji.

„Startuje jutro z dziewiątej pozycji, ja z dziesiątej, więc zaopiekuję się nim na starcie i na pierwszym okrążeniu. Mam nadzieję, że obaj zobaczymy flagę w szachownicę” – powiedział Fernando Alonso.

„Nie chodzi o to, że próbujemy mu pomóc, ale po prostu przez cały weekend staramy się mieć na niego oko, na przykład, kiedy widzimy go w lusterkach lub gdy jest na szybkim okrążeniu, ponieważ chcemy, by ta ostatnia runda była dla niego spokojna.”

Dwukrotny mistrz świata w barwach Renault przyznał, że w czasówce „nie miał tempa”, by powalczyć o coś więcej, ale w wyścigu liczy na utrzymanie lub nawet polepszenie pozycji startowej.

„Trzynaste miejsce w trzecim treningu, piętnaste miejsce w Q1 na limicie, a potem jedenasta pozycja w Q2. Czułem się całkiem dobrze na okrążeniu, a po karze dla Daniela będziemy startować z dziesiątego pola.”

„Jest nieźle, zaczynamy od punktów, więc miejmy nadzieję, że nadrobimy kilka miejsc i ukończymy na P7 albo P8, co w tym sezonie jest zazwyczaj naszym normalnym celem” – zakończył Hiszpan.

Image: © Alpine F1 / XPB Images