Alonso: Miejsce na podium byłoby fantastyczne

Fernando Alonso - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Fernando Alonso jest pewny siebie przed wyścigiem w Miami, jednak stonował nastroje w sprawie zajęcia miejsca na podium.

Hiszpan wystartuje do Grand Prix Miami z pierwszego rzędu, tuż obok zajmującego pierwsze pole startowe Sergio Pereza.

Kierowca Astona Martina był w stanie zakwalifikować się na tak dobrej pozycji, dzięki wykręceniu czasu na początku trzeciej części kwalifikacji, zanim Charles Leclerc wywołał czerwoną flagę na torze.

Max Verstappen nie miał możliwości ukończenia swojego okrążenia pod koniec sesji, przez co wystartuje dopiero z dziewiątej pozycji.

„Myślę, że w samochodzie było jeszcze sporo tempa, ponieważ pierwsze okrążenie w Q3 zostało wykonane na używanych oponach” – powiedział Alonso.

Hiszpan wierzy, że Aston Martin powinien w ten weekend wykorzystać problemy Mercedesa, jednak jest pewien, że zdobycie podium będzie trudne z powodu przebijających się z tyłu Verstappena i Leclerca.

„Nie sądzę, abyśmy celowali w zwycięstwo, zwłaszcza po tym, jak mijał weekend” – dodał Hiszpan. „Myślę, że nawet podium będzie trudne w osiągnięciu.”

„Robiliśmy to przez cały sezon, jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji, nie spodziewaliśmy się, że tu będziemy.”

Kierowca Astona Martina rozpoczął sezon 2023 od trzech kolejnych podiów, a podczas ostatniego wyścigu w Baku zajął czwarte miejsce. Dodał również, że zdobycie kolejnego podium w Miami byłoby fantastyczne.

„Każde okrążenie, które zrobimy jutro [w niedzielę] na takich pozycjach jest w tej chwili darem” – przyznał Alonso.

„Myślę, że zespołowi się to podoba. Postaramy się wyprzedzić Checo w pierwszym zakręcie, uwielbiamy prowadzić w wyścigu, przynajmniej przez kilka okrążeń.”

„Potem po prostu skończymy na pozycji, na którą zasługujemy. Jeśli to piąte miejsce, będzie to piąte miejsce, jeśli siódme, to będzie siódme.”

„Jeśli to kolejne podium, będzie fantastycznie. Jednak myślę, że będzie to trudny wyścig” – podsumował Hiszpan.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team