Alonso: Mogę rozpocząć nowy sezon już w przyszłym tygodniu

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Fernando Alonso, po udanym zakończeniu kampanii 2021, przyznał, że jest gotowy zacząć nowy sezon Formuły 1 już w przyszłym tygodniu.

Dwukrotny mistrz świata powrócił do królowej sportów motorowych po dwuletniej przerwie i choć potrzebował kilku wyścigów na adaptację, udało mu się nabrać tempa, dzięki czemu znacznie poprawił się w drugiej części sezonu, co potwierdził trzecią lokatą w Grand Prix Kataru.

Alonso ostatni wyścig na obiekcie Yas Marina zakończył na ósmym miejscu, tuż przed swoim kolegą z zespołu Estebanem Oconem.

„Jestem super silny i jestem gotowy. Mogę zacząć nowy sezon już w przyszłym tygodniu w Bahrajnie!” – powiedział Alonso.

Hiszpan był zadowolony ze swoich wyników na koniec kampanii, jednak podczas okresu zimowego zrobi wszystko, aby w przyszłym roku wypaść jeszcze lepiej.

„Jestem bliżej [swojej najlepszej formy] niż dziesięć miesięcy temu. Trudno poznać nasz limit i gdzie będziemy w przyszłym roku” – dodał.

„Myślę, że potrzebujemy dobrej zimy, to na pewno. Muszę być gotowy lub przynajmniej przygotować się lepiej niż rok temu. Wypadek na rowerze w lutym na pewno nie pomógł.”

W najbliższych tygodniach Alonso przejdzie operację usunięcia metalowych płytek wstawionych w jego szczękę, które są wynikiem wspomnianego przez kierowcę wypadku rowerowego.

„Planuję inaczej podejść do przygotowań na kolejny rok startów, nie dlatego, że samochody będą inne, ale po prostu dlatego, iż ostatniej zimy nie mogłem przeprowadzić odpowiednich przygotowań z powodu mojego wypadku.”

Kierowca Alpine w przyszłym sezonie będzie miał 41 lat i mimo tego, że wielu uważa to za czynnik działający na jego niekorzyść, sam Alonso uważa, że jego wiek ma swoje dobre strony.

„Czuję się dobrze, szczerze mówiąc, czuję pewną przewagę. Gdy przyjeżdżam na tory, to już je znam” – podkreślił.

„Nawet teraz, gdy wszyscy testują 18-calowe opony, ja je już dobrze znam z WEC. Opony zachowują się dokładnie tak samo i w ten sam sposób trzeba się nimi zajmować.”

„Wszystkie rzeczy, z którymi się inni spotykają po raz pierwszy, ja się spotykam po raz drugi lub trzeci. To jest na pewno dobre.”

„Myślę, że w 2004/05 roku, może wiek był ograniczeniem, ale dzisiaj przejechałem 148 okrążeń, a za dwie godziny mam wolny trening w Dubaju [kartingowa impreza 24 Hours od Dubai]. Mogę zrobić 300 okrążeń tymi samochodami, więc fizycznie nie ma problemu.”

Image: © Alpine F1