Alonso: Moim celem jest kontynuacja przygody w Formule 1

Fernando Alonso - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Fernando Alonso przyznał, że obecnie skupia się na nadchodzących trzech wyścigach trwającego sezonu, po których poświęci czas, aby przedyskutować z przedstawicielami Alpine swoją przyszłość w królowej sportów motorowych.

Mimo prawie czterdziestu jeden lat (dokładnie 29 lipca Hiszpan będzie obchodzić urodziny) Alonso wciąż publicznie podkreśla, że jest chętny do przedłużenia kontraktu ze swoim obecnym zespołem Alpine. Na ten moment doświadczony kierowca z Oviedo jest związany ze składem z Enstone do końca trwającego sezonu.

„Jak dotąd, tak naprawdę nie rozpoczęliśmy żadnych negocjacji” – powiedział Fernando Alonso.

„Moim celem, jak już wcześniej powiedziałem, jest kontynuacja mojej przygody w Formule 1. Do czasu letniej przerwy, chcę się jednak skoncentrować na nadchodzących wyścigach.”

„Mamy jeszcze trzy rundy i muszę zdobyć punkty, ponieważ pierwsze dziewięć wyścigów było dla mnie nad wyraz pechowe.”

Rzeczywiście, początek sezonu był naznaczony nieszczęściem oraz problemami z niezawodnością – Alonso w pierwszych pięciu wyścigach ukończył tylko jedno Grand Prix w najlepszej dziesiątce, kończąc zmagania na torze w Sakhir na dziewiątym miejscu.

Jednak od czasu domowego weekendu wyścigowego, w trakcie którego zdobył dwa punkty, kierowca Alpine skończył każde Grand Prix na premiowanej pozycji, a w trakcie ostatniej rywalizacji na torze Silverstone osiągnął najwyższe w tym sezonie piąte miejsce.

Otmar Szafnauer, szef ekipy Alpine, potwierdził słowa swojego podopiecznego, mówiące, że nie rozpoczęli jeszcze negocjacji kontraktowych, jednocześnie przyznając, iż najprawdopodobniej usiądą do rozmów po letniej przerwie.

„Tak naprawdę nie zaczęliśmy jeszcze szczegółowych rozmów z Fernando, ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem pewien, iż zrobimy to tuż po przerwie letniej” – powiedział Szafnauer.

Wszystko wskazuje na to, że Alonso zostanie, na przynajmniej jeszcze jeden sezon, u boku Estebana Ocona w Alpine, podczas gdy wysoko ceniony kierowca z akademii francuskiego zespołu, Oscar Piastri, w 2023 roku przejdzie do Williamsa w miejsce Nicholasa Latifiego.

Image: © Alpine F1 / XPB Images