Alonso: Nasze tempo wydaje się zbyt dobre, by mogło być prawdziwe

Fernando Alonso - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Fernando Alonso pochwalił swój występ podczas kwalifikacji w Bahrajnie, przyznając, że tempo Astona Martina wydaje się zbyt dobre, by mogło być prawdziwe.

Hiszpan pokazał się z bardzo dobrej strony podczas pierwszych dwóch dni, zdobywając pierwsze miejsce w dwóch z trzech sesji treningowych.

W kwalifikacjach dwukrotny mistrz świata zajął piątą pozycję, tracąc sześć dziesiątych do czasu pole position, które wywalczył Max Verstappen.

Hiszpan przyznał jednak, że szansa walki o podium w wyścigu jest bardzo mała.

„Zdobycie podium w pierwszym wyścigu wydaje się mało prawdopodobne” – powiedział.

Aston Martin otrzymał wiele komplementów po sesjach treningowych, choć Alonso zbagatelizował oczekiwania przed kwalifikacjami.

41-latek stwierdził, że brytyjska ekipa będzie mniej więcej o pół sekundy wolniejsza od panujących mistrzów świata – zespołu Red Bull Racing.

„Spodziewaliśmy się, że w kwalifikacjach będziemy mieli około pół sekundy straty do Red Bulla” – kontynuował Alonso.

„Musimy jeszcze odblokować wiele potencjału, aby być w pierwszej piątce oraz walczyć z Ferrari i Mercedesem. Teraz to wydaje się trochę nierealne. Jednak na pewno będziemy dawać z siebie wszystko”.

Alonso podkreślił, że Aston Martin musi poczekać na kolejne wyścigi, aby właściwie zrozumieć, gdzie jest ich miejsce w stawce.

„Na pewno musimy poczekać na Jeddah, na Australię” – podkreślił. „Jestem ciekaw, czy uda nam się utrzymać takie osiągi jak tutaj.”

„Jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie rozwoju z tego projektu i nie mogę się doczekać, jak to wszystko się rozwinie” – zakończył kierowca zespołu Aston Martin.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team