Alonso: Nie przypuszczałem, że będę w stanie dogonić Ferrari

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Fernando Alonso ma za sobą bardzo udany występ w GP Holandii, podczas którego udało mu się zyskać łącznie aż trzy lokaty względem pozycji startowej.

Hiszpan po raz kolejny w tym sezonie popisał się bardzo dobrym startem, dzięki czemu już na pierwszym okrążeniu udało mu się awansować na siódmą pozycję, którą zyskał dzięki umiejętnemu ominięciu Estebana Ocona i Antonio Giovinazziego.

Nie był to jednak ostatni mocny akcent w wykonaniu dwukrotnego mistrza świata, ponieważ w samej końcówce wyścigu wykonał on udany atak na Carlosa Sainza, awansując tym samym na szóstą lokatę.

„Był to dla nas bardzo udany weekend. Zdobyliśmy sporo punktów za szóstą lokatę i uważam, że ogólnie przez wszystkie trzy dni byliśmy tutaj bardzo konkurencyjni" - przyznał Fernando Alonso.

„Zaliczyłem dziś dobry start, aczkolwiek w pierwszym i drugim zakręcie było dość ciasno i musiałem ratować się szerokim wyjazdem, aby uniknąć zdarzenia z innymi bolidami jadącymi obok mnie. W dalszej fazie rywalizacji złapałem odpowiedni rytm, co było kluczowe w kontekście walki o punkty."

„Walka z Carlosem Sainzem w samej końcówce była fantastycznym przeżyciem, bowiem na początku wyścigu nie przypuszczałem, że damy radę dogonić Ferrari. Jestem bardzo ciekawy, czy uda nam się utrzymać taką tendencję również na torze Monza."

Image: © Alpine F1 Team