Alonso nie weźmie udziału w piątkowych treningach w sezonie 2020

Fernando Alonso / © McLaren F1

Zespół Renault ustami swojego szefa - Cyrila Abiteboula - jednoznacznie zaprzeczył informacjom, według których Fernando Alonso miałby jeszcze w tym sezonie wziąć udział w piątkowych sesjach treningowych, by móc lepiej przygotować się do swojego powrotu do Formuły 1.

W środę ekipa z Enstone ogłosiła powrót hiszpańskiego kierowcy w swe szeregi. To właśnie w barwach tej stajni Fernando Alonso wywalczył swoje dwa mistrzowskie tytuły w latach 2005-2006. W przyszłym roku z pewnością duet ten chciałby nawiązać do historii. Niemniej może być o to bardzo trudno.

Fernando Alonso odszedł z Formuły 1 w 2018 roku. Od tego czasu bolidy uległy pewnej zmianie i z pewnością Hiszpan potrzebowałby pokonania kilku okrążeń przed rozpoczęciem rywalizacji w sezonie 2021. W tym roku jednak do tego nie dojdzie.

"Nie uważam, żeby potrzebował udziału w pierwszej sesji treningowej, aby przypomnieć sobie wszystkie procedury, które dotyczą aut Formuły 1. Zobaczymy, czy pojawi się jakaś oczywista okazja. Zawsze mamy możliwość udostępnienia mu bolidu z 2018 roku. Tak w ramach potwierdzenia dodam, że nie mamy określonego żadnego planu w tej sprawie" – przyznał Cyril Abiteboul, cytowany przez oficjalną stronę Formuły 1.

"Na pewnym etapie odwiedzi nasze fabryki, pozna zespół. Niektórych naszych członków z pewnością pamięta, ale jest też część nowych osób. Świetną okazją jest to, że Fernando w zanadrzu jeszcze trochę czasu do przyszłego roku. To daje mu więcej czasu na zapoznanie się z ekipą, zrozumienie sposobu ich pracy, ale także bądźmy szczerzy, zdecydowanie zwiększy motywację wszystkich pracowników."

"Wiele osób, które dołączyły do Enstone, pewnie było studentami albo jeszcze w szkole, gdy Fernando po raz pierwszy sięgał po tytuł w naszych barwach. Oni dopiero zobaczą, kim on jest i poznają jego kulturę osiągów i wygrywania. Fernando tym po prostu emanuje. My bez dwóch zdań będziemy próbowali wykorzystać to, co on wniesie do tego zespołu. Niemniej jednak tutaj mówię nie. Na chwilę obecną udział w piątkowych treningach nie wydaje się być niezbędną inwestycją."

Fernando Alonso wróci do Formuły 1 po dwóch latach przerwy. Zajmie miejsce Daniela Ricciardo, który zdecydował się na przejście do McLarena od przyszłego sezonu. Drugim kierowcą ekipy Renault niezmiennie będzie Esteban Ocon.

Image: © McLaren F1