Alonso o powrocie do Formuły 1: Rozmawiałem z kilkoma zespołami

Fernando Alonso - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Fernando Alonso przyznał, że prowadził kilka rozmów z zespołami odnośnie jego powrotu do Formuły 1 w przyszłym sezonie, jednak Renault było pierwszym wyborem.

Hiszpan wycofał się z F1 pod koniec 2018 roku, po ciężkich kampaniach z zespołem McLaren i walką w ogonie stawki, jednak nie wykluczał, że może powrócić do rywalizacji w kolejnych latach.

Powrót Alonso do królowej sportów motorowych nastąpi w sezonie 2021 z zespołem Renault, z którym wywalczył dwa mistrzowskie tytuły w latach 2005-2006. Francuski skład nie był jednak jedynym, z którym rozmawiał. Dla 39-latka z Oviedo Renault było jednak "zawsze preferowanym wyborem".

"Rozmawiałem z kilkoma zespołami, ale Renault zawsze było preferowanym wyborem z dwóch powodów" - przyznał Fernando Alonso w rozmowie ze Sky F1.

"Pierwszy pod względem oczekiwań i budowania czegoś od środka stawki do czołowych miejsc. To było bardzo atrakcyjne i bardzo pociągające. Po drugie, ponieważ znam wszystkich w tym zespole, znam pasję do wyścigów."

"Jestem tu po raz trzeci i wiedziałem, że będę się tu czuł jak w domu."

Dwukrotny mistrz świata od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu w sezonie 2021. Hiszpan bierze udział (środa i czwartek) w prywatnym teście z Renault na torze w Bahrajnie, gdzie pokonuje kolejne kilometry autem z 2018 roku, a także miał okazję przetestować tegoroczny model podczas dnia filmowego.

"To było niesamowite doświadczenie, które odczuwasz, kiedy jesteś poza sportem przez dwa lata, a potem, kiedy jeździsz bolidem Formuły 1, wszystko za pierwszym razem cię zaskakuje."

"Potrzebuję teraz tych okrążeń. Symulator jest dobry do pewnego momentu, jednak później potrzebny jest wysiłek fizyczny, poczucie przeciążeń, trening szyi."

Pozostaje jednak wątpliwość i znak zapytania pod kątem tempa Hiszpana, po dwuletniej przerwie.

"Szczerze, spodziewam się, że będę od razu szybki, ale zdaję sobie sprawę z wyzwania, z którym być może będę musiał się zmierzyć w pierwszych kilku wyścigach."

"Nie tylko, jeśli chodzi o czystą prędkość, ale także, jeśli chodzi o procedury na kierownicy, komendy, rzeczy, które są dla mnie nowe i będę potrzebował trochę czasu."

"Zdaję sobie sprawę, że mogą pojawić się pewne problemy, ale chcę myśleć, że tak się nie stanie" - dodał Hiszpan.

Fernando Alonso - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport
Image: © Renault Sport