Alonso o teście w Abu Zabi: Czerpałem satysfakcję z każdego okrążenia

Fernando Alonso / © Renault Sport

Fernando Alonso odbył intensywne testy na torze Yas Marina w Abu Zabi, wykonując program testowy w bolidzie Renault R.S.18 z sezonu 2018.

Dwukrotny mistrz świata, podczas dwudniowych przygotowań z zespołem z Enstone, pokonał łącznie 190 okrążeń, przyznając, że każdy przejazd był dla niego dużą satysfakcją.

"Właśnie zakończyłem drugi dzień testów. Fantastycznie, że mogłem znowu usiąść w bolidzie i poczuć jego moc" - powiedział Fernando Alonso.

"Podczas testów, oprócz jazdy, poznałem również wszelkie procedury panujące w zespole. Czerpałem przy tym satysfakcję z każdego okrążenia."

"Nie mogę się doczekać przyszłego sezonu. Na chwilę obecną będę wspierał ekipę w ostatnich wyścigach. Do zobaczenia wkrótce" - dodał Hiszpan.

Przypomnijmy, że 39-latek jakiś czas temu miał już szansę testować bolid francuskiego zespołu podczas dwóch sesji testowych, które odbyły się kolejno pod Barceloną oraz w Bahrajnie, kontynuując tym samym program przygotowawczy przed startem przyszłorocznego cyklu mistrzostw świata.
 
Fernando Alonso opuścił F1 po kampanii w 2018 roku, odchodząc z McLarena, po kilkuletniej nieefektywnej współpracy. Hiszpan w trakcie przerwy od startów w Formule 1 wygrał dwa razy wyścig 24-godziny Le Mans, zdobył mistrzostwo w serii World Endurance Championship, wystartował w rajdzie Dakar oraz w wyścigu Indianapolis 500.
Image: © Renault Sport