Alonso ponownie w bolidzie F1 na torze Barcelona-Catalunya: To będzie jak nowy początek

Fernando Alonso - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Fernando Alonso przyspieszył przygotowania do powrotu do Formuły 1 w sezonie 2021 i przetestuje dziś tegoroczny bolid Renault R.S.20 na torze Barcelona-Catalunya.

Hiszpański zawodnik po dwóch latach przerwy powróci do Formuły 1 z zespołem Renault i zmieni w kokpicie bolidu F1 Daniela Ricciardo, który od przyszłorocznego sezonu będzie rywalizował w zespole McLaren.

Alonso, który w sezonie 2021 będzie partnerował Estebanowi Oconowi, starał się jak najszybciej powrócić do kokpitu F1, jednak z powodu ograniczeń w testowaniu, możliwości Hiszpana były bardzo ograniczone.

Zespół Renault początkowo rozważał oddanie Hiszpanowi którejś z piątkowych sesji treningowych, jednak takie przejazdy nie byłyby przydatne, dlatego skład wraz z Alonso zdecydował się na dzień filmowy z tegorocznym autem i pokonanie 100 kilometrów na promocyjnych oponach Pirelli.

Test Alonso na torze Barcelona-Catalunya ma miejsce 20 lat po jego pierwszym teście z Benettonem, na tym samym obiekcie.

"Powrót za kierownicę będzie niesamowitym uczuciem" - powiedział Alonso przed wtorkowym dniem filmowym na torze Barcelona-Catalunya. "Po dwóch latach niejeżdżenia w Formule 1, nie mogę się doczekać."

"To będzie jak nowy początek, zaskoczenie prędkością samochodu, skutecznością hamowania, prędkością w zakrętach i wieloma rzeczami, które po raz kolejny mnie zaskoczą."

"Powrót do Barcelony jest wyjątkowy. Pamiętam mój pierwszy test z Benettonem w 2000 roku w Barcelonie. Będzie to ten sam tor, 20 lat po pierwszym teście i będzie to jedna z ostatnich okazji z samochodem nazywanym na cześć marki Renault, ponieważ w przyszłym roku to się zmieni. Czuję się naprawdę uprzywilejowany i nie mogę się doczekać. Jestem bardzo podekscytowany."

"Przygotowanie do tego testu nie było łatwe" - dodał Alonso. "Z ograniczeniami Covid nie były to zwykłe przygotowania, niewiele dni w symulatorze, ale mimo to myślę, że jesteśmy gotowi. To tylko 100 kilometrów, to dzień filmowy, więc postaramy się zmaksymalizować te okrążenia, a także zrobić kilka zdjęć i trochę nagrać."

"Wiem, że podczas tych okrążeń nauczę się i odkryję wiele rzeczy. Podejdę do tego otwarcie i postaram się nauczyć jak najwięcej z każdego kilometra" - zakończył dwukrotny mistrz świata.

Fernando Alonso

Image: © Renault Sport