Alonso pozytywnie zaskoczony bolidem AMR22 po pierwszym dniu testów

Fernando Alonso - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Fernando Alonso przyznał, że był bardzo pozytywnie zaskoczony po swoich pierwszych okrążeniach na pokładzie tegorocznego bolidu Astona Martina.

Zaledwie dwa dni po odejściu z ekipy Alpine, Alonso nie czekał zbyt długo na rozpoczęcie pracy ze swoim nowym składem, ponieważ w trakcie wtorkowego dnia testowego na obiekcie Yas Marina, był pierwszym kierowcą, który wyjechał na tor.

Jadąc konstrukcją AMR22, Alonso przejechał 97 okrążeń, a następnie przekazał bolid swojemu nowemu koledze z zespołu, Lance'owi Strollowi.

Chociaż czasy okrążeń nie miały znaczenia, gdyż były to testy nowych opon, dwukrotny mistrz świata ustanowił rezultat na poziomie 1:23.312, który w połowie dnia uplasował go na trzecim miejscu, niecałą sekundę za liderem z Ferrari, Charlesem Leclerkiem.

„Na pewno nie mogę być zbyt pewny siebie, bo w przyszłym roku wszystko się zmieni” – powiedział Alonso.

„Jednak uczucie, które miałem w garażu z chłopakami i potencjał zespołu, jest czymś, co naprawdę daje mi nadzieję na bardzo dobre wyniki w przyszłym sezonie.”

„Kiedy podpisałem kontrakt z Astonem, byłem zadowolony ze swojej decyzji tak na 90%, ale kiedy zaczęli się poprawiać i zakończyli sezon na wysokim poziomie, poczułem, że naprawdę dokonałem właściwego wyboru” – stwierdził Hiszpan.

41-latek zauważył, że obecna konstrukcja Astona Martina jest dla niego dobrym wyznacznikiem na przyszłość, ale nie może się zbytnio do niej przywiązywać, gdyż przyszłoroczne bolidy będą zupełnie inne.

„AMR22 naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył, ale tegoroczny samochód nie jest tym, czym będę jeździł w przyszłym roku” – zaznaczył były kierowca Alpine.

„W Abu Zabi mieli bardzo mocny weekend. Sebastian zakwalifikował się przede mną, więc nie sądzę, że było wiele różnic pomiędzy Astonem i Alpine, a ja w zasadzie czułem się tak samo, czułem bardzo konkurencyjny samochód” – zakończył Alonso.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team