Alonso przechodzi pomyślną operację po wypadku w Szwajcarii

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Zespół Alpine F1 potwierdził, że Fernando Alonso przeszedł pomyślną operację i pozostanie na obserwacji w szpitalu w Szwajcarii przez kolejne 48 godzin.

39-latek w czwartek uległ wypadkowi podczas treningu w pobliżu Lugano w Szwajcarii i natychmiast trafił do miejscowej placówki zdrowotnej, gdzie został poddany badaniu, a także przeszedł operację, po wykryciu pęknięcia górnej szczęki.

"Po wczorajszym wypadku rowerowym, Fernando Alonso był obserwowany w szpitalu w Szwajcarii. Lekarze odkryli pęknięcie górnej szczęki i przeprowadzili skuteczną operację korekcyjną. Zespół medyczny jest zadowolony z jego postępów" - czytamy w porannym komunikacie zespołu z Enstone.

"Fernando pozostanie pod obserwacją w szpitalu przez kolejne 48 godzin."

Tuż po wypadku pojawiły się wątpliwości co do sprawności Hiszpana i pytania, czy będzie gotowy na przedsezonowe testy w Bahrajnie, a także start sezonu, do których pozostało odpowiednio cztery i sześć tygodni.

Francuski skład jest jednak przekonany, że Alonso będzie przygotowany na swój powrót do sportu.

"Kontynuując, po kilku dniach całkowitego odpoczynku, będzie mógł stopniowo wznowić trening. Oczekujemy, że będzie w pełni sprawny, aby podjąć przygotowania do sezonu."

"Zespół Alpine F1 i Fernando dziękują za życzenia i w razie potrzeby wydadzą dalsze komunikaty."

Image: © Alpine F1