Alonso: To dla nas bardzo pozytywny weekend

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Zespół Alpine prezentował świetną formę podczas kwalifikacji do Grand Prix Kataru. Fernando Alonso i Esteban Ocon ustawią się na starcie niedzielnego wyścigu odpowiednio na piątym i dziewiątym polu startowym, co pozwala im liczyć na dobry wynik.

40-letni Hiszpan był w dobrym humorze po swoich piątkowych i sobotnich przejazdach. Przyznał też, że tor Losail pasuje do charakterystyki bolidu Alpine.

„Cały weekend jest dla nas pozytywny” – powiedział kierowca z Oviedo po ostatniej sesji czasówki. „Samochód był tutaj mocny we wszystkich sesjach i czuć było, że dobrze radzi sobie w szybkich zakrętach.”

„Wydaje się, że niektóre tory są lepsze niż inne dla naszego bolidu i jego ustawień, a Katar jest najwyraźniej jednym z nich. Musimy jednak zbadać, dlaczego brakuje nam osiągów w innych lokalizacjach.”

„Jednak punkty zdobywamy dopiero w niedzielę, więc musimy przenieść całą naszą uwagę na start, by zyskać na nim jak najwięcej” – kontynuował.

„Rozpoczynamy po czystej stronie toru i musimy być świadomi istnienia kilku różnych strategii dotyczących opon oraz pit stopów. Mamy też kilka znaków zapytania, ale bez wątpienia lepiej skupić się na nich, startując z piątego pola.”

Dyrektor wykonawczy francuskiej stajni, Marcin Budkowski, również jest optymistycznie nastawiony do niedzielnego wyścigu. 44-latek z Warszawy liczy też na pasjonującą bezpośrednią walkę z zespołem AlphaTauri w mistrzostwach konstruktorów (obie ekipy zgromadziły dotychczas na swoim koncie po 112 punktów).

„Fernando był bardzo zadowolony ze swojego samochodu, a jego imponujące pierwsze okrążenie w Q3 pozwoliło mu zapewnić sobie piątą pozycję na starcie” - przyznał.

„Z Fernando obok Pierre’a i Estebanem obok Yukiego to będzie ekscytujący wyścig w kontekście walki o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, nie mogę już się doczekać!” – zakończył Polak.

Image: © Alpine F1