Alonso: Tytuły Verstappena mają większą wartość niż te zdobyte przez Hamiltona

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Fernando Alonso uważa, że dwa tytuły mistrzowskie Maxa Verstappena mają większą wartość niż te zdobyte przez Hamiltona, ze względu na to, iż Holender musi rywalizować z innymi kierowcami, a nie z zespołowym partnerem.

Kierowca Red Bulla zapewnił już sobie drugi tytuł mistrza królowej motorsportu podczas Grand Prix Japonii, podczas gdy jego pierwsza korona została wywalczona w zaciętej walce z Lewisem Hamiltonem w ostatnim wyścigu sezonu 2021 w Abu Zabi.

Hiszpan przyznał, iż szanuje osiągnięcia Hamiltona, jednak uważa, że dwa tytuły mistrzowskie Verstappena mają większą wartość z uwagi na to, iż Holender musi rywalizować z innymi kierowcami, a nie z zespołowym kolegą.

„Darzę Lewisa dużym szacunkiem, ale mimo wszystko jest inaczej, gdy wygrywasz siedem tytułów mistrza świata podczas walki tylko ze swoim kolegą z zespołu. Myślę, że te mistrzostwa mają mniejszą wartość niż te, których jest mniej, ale zostały wywalczone w walce z innymi kierowcami z równym lub nawet lepszym sprzętem” – powiedział Alonso.

„W latach 2005 i 2006 sam miałem dobry początek sezonu i byłem w stanie stworzyć przewagę. Inni mogli mieć lepszy samochód, ale ja byłem w stanie kontrolować tę różnicę. Nigdy nie musiałem rywalizować z moim zespołowym kolegą, aby zdobyć te tytuły.”

„Nie widziałem też, aby Max walczył z Perezem albo Albonem o zwycięstwa w wyścigach. Schumacher podczas walki o pięć tytułów z rzędu również rywalizował tylko z kolegą z zespołu, z kolei Hamilton walczył z Rosbergiem oraz Bottasem. Uważam, że to coś innego” – podsumował Hiszpan.

Słowa Hiszpana wywołały wielkie poruszenie. Z tego powodu kierowca odniósł się do swoich słów na mediach społecznościowych: „I znowu… Proszę, wszystkie tytuły są niesamowite, zasłużone i inspirujące. Są nieporównywalne ze sobą, cieszmy się z mistrzów i legend naszych czasów. Jestem już zmęczony poszukiwaniem nagłówków. Cieszmy się z nimi.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool