Alonso: W samochodzie drzemie potencjał, który możemy odblokować

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Fernando Alonso dostrzegł duży potencjał w bolidzie Alpine A521, który będzie chciał odblokować, aby w sobotnich kwalifikacjach znaleźć się w pierwszej dziesiątce do GP Azerbejdżanu.

Dwukrotny mistrz świata szóstą rundę tegorocznej kampanii rozpoczął z dużą niepewnością i wielkim znakiem zapytania, co do swojej konkurencyjności.

Hiszpan piątkowe treningi na ulicznym torze w Baku zakończył jednak dwukrotnie w czołowej dziesiątce, tracąc w drugiej sesji nieco ponad pół sekundy do najszybszego Sergio Pereza.

Alonso uważa, że w A521 nadal kryje się potencjał, którego odblokowanie pozwoli w sobotnich kwalifikacjach osiągnąć bardzo dobry wynik i zapewnić obu kierowcom awans do pierwszej dziesiątki.

„To był dobry piątek, a na torze ulicznym musisz oczywiście zbudować pewność siebie, musisz przejechać czyste sesje i jak najwięcej okrążeń” - powiedział Fernando Alonso.

„Osiągnęliśmy cel pod względem liczby okrążeń, ukończyliśmy program i uważam, że w samochodzie drzemie pewien potencjał, który możemy odblokować i w sobotę jechać szybciej.”

„Jak na razie jestem zadowolony z tego, jak rozpoczął się ten weekend. Przybyliśmy tutaj z pewnymi niepewnościami po Monako. Mieliśmy tam problemy, a to jest kolejny obiekt uliczny, więc musieliśmy sprawdzić, czy będziemy konkurencyjni, czy nie.”

„Wydaje się, że wszystko jest w porządku, wygląda na to, że samochód działa dobrze, więc jesteśmy z tego zadowoleni.”

„Celem zawsze jest awans do trzeciego segmentu czasówki, aby wystartować z pierwszej dziesiątki. Uważam, że jest na to szansa po piątkowym potencjale” - dodał kierowca Alpine.

Image: © Alpine F1