Alonso: Wyglądamy tutaj dość konkurencyjnie

Fernando Alonso i Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Po udanych przejazdach w piątkowych sesjach treningowych zespół Alpine ma nadzieję utrzymać dobre tempo i liczy na solidne kwalifikacje oraz wyścig.

W pierwszym treningu Esteban Ocon zajął piąte, a Fernando Alonso siódme miejsce, natomiast w drugiej sesji Hiszpan był czwarty, a Francuz szósty. Tym samym Alpine było najlepszym zespołem spośród ekip ze środka stawki.

39-letni kierowca z Oviedo przyznał, że warunki nie były najłatwiejsze, ale bolid A521 jest dobrze przystosowany do układu toru Paul Ricard.

„Mieliśmy dzisiaj do czynienia z dość trudnymi warunkami, wiał silny wiatr, a temperatura toru była wysoka. Myślę jednak, że możemy być bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się dzisiaj osiągnąć” – skomentował Fernando Alonso.

„Przetestowaliśmy kilka elementów w pierwszej sesji, a w drugiej skupiliśmy się na dłuższych przejazdach.”

„Przeanalizujemy dziś wieczorem wszystkie nasze dane, ale jak dotąd uważam, że wyglądamy tutaj dość konkurencyjnie, więc zobaczymy, jak pójdzie jutro.”

Młodszy z kierowców Alpine także był zdania, że piątkowe wyniki mogą napawać optymizmem, ale zaznaczył, że weekend dopiero się rozpoczął.

„Dzisiejsze treningi były solidne. Na razie wracamy do pierwszej dziesiątki, ale wiemy, że to dopiero początek. Oba samochody mają dobre tempo – to obiecujące – a celem jest ciężka praca i utrzymanie tego tempa” - podkreślił Ocon.

„Bolid dobrze się prowadzi, zespół ciężko nad tym pracował. Są oczywiście obszary do poprawy, możemy mieć jeszcze lepsze osiągi” – dodał.

Także dyrektor wyścigowy stajni z Enstone, Davide Brivio, był zadowolony z wyników obu kierowców i oczekuje podobnych rezultatów w sobotę.

„Obaj kierowcy wykonali świetną robotę w obu sesjach i patrząc na wyniki, jesteśmy na dobrych pozycjach.”

„Ten tor różni się od dwóch ostatnich, które odwiedziliśmy, ponieważ jego układ jest bardziej typowy dla Formuły 1 i być może dzięki temu bardziej pasuje do naszego samochodu.”

„To obiecujący początek i pozostaniemy skoncentrowani na pracy, jaką musimy jeszcze wykonać w ten weekend. W jutrzejszym trzecim treningu postaramy się przygotować się do kwalifikacji i upewnić się, że prezentujemy się równie dobrze, jak dzisiaj” – zakończył.

Image: © Alpine F1