Alonso wyraża chęć ścigania się w kategorii Hypercars

Alonso wyraża chęć ścigania się w kategorii Hypercars

Fernando Alonso w przeddzień startu legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans stwierdził, że jest zainteresowany startami w kategorii Hypercars, która zadebiutuje w wyścigach długodystansowych w sezonie 2020/2021.

Po zakończeniu obecnego sezonu WEC miejsce Fernando Alonso w zespole Toyoty zostanie zajęte przez Brandona Hartleya. Mimo tego Hiszpan wiąże swoja dalszą karierę z wyścigami tej serii.

„Jestem zafascynowany wprowadzeniem nowej serii do wyścigów długodystansowych. Przepisy przyciągnęły do rywalizacji takie zespoły fabryczne jak: Aston Martin i Toyota. Mam nadzieję, że z czasem dołączą do tej klasy kolejne zespoły, co wpłynęłoby niesamowicie na wewnętrzną rywalizację w tej klasie” - powiedział Fernando Alonso.

Hiszpański kierowca zapytany został również o to, czy jest zainteresowany potencjalnym startem w nowej klasie.

„Wiele wskazuje na to, że będę startował w nowo powstałej klasie. Będzie można mnie zobaczyć na pewno w 2021, 2022 lub 2023. Odejście z LMP1 nie oznacza więc mojego definitywnego odejścia z WEC. Mam nadzieję, że będę mógł tu jeszcze startować przez kilka najbliższych sezonów” – stwierdził Hiszpan.