Alonso wystartuje w Indy 500 z Arrow McLaren SP

Alonso wystartuje w Indy 500 z Arrow McLaren SP

Zespół Arrow McLaren SP potwierdził, że Fernando Alonso finalnie wystartuje ze składem w Indianapolis 500, które odbędzie się 24 maja.

Kilka tygodni temu Fernando Alonso odszedł z McLarena, aby poszukać alternatywy dla swojego startu w Indy 500. Po storpedowaniu przez Hondę startu w barwach Andretti Motorsport oraz absolutnym braku zainteresowania topowych zespołów, co głośno wyraził Ed Carpenter, Nando został na lodzie. Wszystko kończy się jednak powrotem syna marnotrawnego.

Fernando Alonso powalczy kolejny raz o brakujący klejnot w Potrójnej Koronie wraz z McLarenem. 25 lutego w mediach społecznościowych zespołu Arrow McLaren SP pojawiła się informacja, że w trakcie Indy 500 wystawią trzeci samochód, a za jego kierownicą zasiądzie właśnie Hiszpan.

"Arrow McLaren SP oraz Fernando Alonso połączą siły wraz z tytularnym partnerem Ruoff Mortgage żeby wystartować w tegorocznym, sto czwartym wyścigu Indianapolis 500. Hiszpan dołączy do kierowców Arrow McLaren SP Oliviera Askew oraz Pato O’Warda, a zespół wystawi trzy samochody z mieszanką młodości i doświadczenia w tym ikonicznym wyścigu."

Po veto Hondy, kiedy Alonso był po słowie z Andretti Motorsport, wydawało się, że zabraknie miejsca dla Hiszpana w tegorocznym Indy 500. Jednak po raz kolejny McLaren wyciąga pomocną dłoń do Fernando, przez którego w ogóle znalazł się w IndyCar i daje mu kolejną szansę na bycie drugim kierowcą w historii mogącego pochwalić się Potrójną Koroną.