AlphaTauri odsłania tegoroczną konstrukcję AT03

Scuderia AlphaTauri AT03 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół AlphaTauri zaprezentował konstrukcję oraz nowe malowanie tegorocznego bolidu AT03, którym o czołową piątkę klasyfikacji konstruktorów walczyć będą Pierre Gasly i Yuki Tsunoda.

Skład z Faenzy w zbliżającej się kampanii wyścigowej ponownie wystawi auto w granatowo-białych barwach, jednak w odświeżonym stylu, co już widać na pierwszy rzut oka.

AT03 zostanie ponownie wyposażony w jednostki napędowe Hondy, choć pod szyldem Red Bull Powertrains, po oficjalnym opuszczeniu Formuły 1 przez japońską markę.

„W tym roku jesteśmy świadkami ogromnych zmian w samochodach, ponieważ ze względu na nowe przepisy są to zupełnie inne projekty, co oznacza, że każdy zespół musiał zaczynać od czystej kartki papieru" - powiedział Pierre Gasly.

„Nie poznamy prawdziwych osiągów AT03, zanim nie wyjedziemy nim na tor podczas przedsezonowych testów w Barcelonie, ale póki co uważam, że wygląda on świetnie i jestem bardzo podekscytowany na myśl o rozpoczęciu nowego sezonu."

Scuderia AlphaTauri AT03 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

„Naprawdę wygląda niesamowicie" - dodał Yuki Tsunoda.

„Oczywiście nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć, jak wygląda prawdziwy samochód na torze, ale nowy projekt wygląda naprawdę fajnie i moim zdaniem bardzo pasuje do naszej kolorystyki. Liczę, że wszystkim spodoba się nasz materiał filmowy."

Sporej dzawki optymizmu nie ukrywał także szef ekipy, Franz Tost.

„Jestem bardzo podekscyowany tym, że nareszcie możemy pokazać, jak będzie wyglądać nasz samochód przygotowany na sezon 2022."

„To zupełnie nowa era dla Formuły 1 i mam nadzieję, że po zeszłorocznym sukcesie ten pakiet także będzie bardzo mocny. Kolejny raz bardzo blisko współpracowaliśmy z firmą AlphaTauri i myślę, że udało nam się stworzyć cos naprawdę wyjątkowego."

Scuderia AlphaTauri AT03 / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool