AlphaTauri potwierdza Gasly'ego i Tsunodę na sezon 2022

Pierre Gasły i Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół AlphaTauti potwierdził, że Pierre Gasly i Yuki Tsunoda pozostaną w ekipie z Faenzy na sezon 2022 Formuły 1 i będą rywalizować w nowej generacji bolidów.

Francuz w królowej sportów motorowych zadebiutował pod koniec 2017 roku z ówczesnym składem, jednak pod nazwą Toro Rosso. Na początku kampanii 2019 został dostrzeżony przez główny zespół Red Bull i rozpoczął starty u boku Maxa Verstappena, jednak w połowie sezonu powrócił do pierwotnej stajni.

Od tego momentu Pierre Gasly pokazał się z bardzo dobrej strony, plasując się wysoko w poszczególnych wyścigach, jednak największym sukcesem okazało się zwycięstwo w Grand Prix Włoch na torze Monza.

„Bardzo się cieszę, że mogę iść naprzód z zespołem Scuderia AlphaTauri i startować w kolejnym sezonie Formuły 1, szczególnie po tym, jak zobaczyłem postępy, które poczyniliśmy jako skład od czasu, gdy po raz pierwszy dołączyłem w 2017 roku” - powiedział Pierre Gasly.

„Widząc osiągi, jakie pokazaliśmy do tej pory w tym roku, myślę, że jest wiele wspaniałych rzeczy do osiągnięcia do końca obecnej kampanii oraz w przyszłorocznej rywalizacji, szczególnie w związku z nadchodzącymi zmianami w mistrzostwach.”

„Jestem bardzo podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w nowej erze F1 i kontynuacją pracy z zespołem najlepiej jak potrafię, aby awansować w klasyfikacji konstruktorów.”

„Ten rok jak dotąd był bardzo udany i naprawdę wierzę, że możemy dobrze współpracować, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.”

Debiutujący w Formule 1 Yuki Tsunoda miał trudny początek kampanii i po pierwszych punktach w Grand Prix Bahrajnu musiał zmierzyć się z kilkoma błędami, które nie pozwalały mu na osiąganie dobrych wyników. Zdobywane doświadczenie z wyścigu na wyścig pozwoliło Japończykowi jednak na osiągnięcie dobrego rezultatu na Węgrzech, gdzie linię mety minął na szóstej pozycji.

„Bardzo się cieszę, że zostanę w AlphaTauri na drugi sezon” - przyznał Tsunoda. „To niesamowita okazja i jestem bardzo wdzięczny zespołowi za umożliwienie mi dalszego rozwoju w Formule 1.”

„Mam bardzo dobre relacje z Pierre'em, wiele się od niego nauczyłem już w tym roku, a jego doświadczenie pomogło mi dalej rozwijać własne umiejętności, więc wspaniale jest kontynuować z nim moją podróż w F1.”

„Po niedawnej przeprowadzce do Faenzy czuję się jeszcze bardziej zżyty z zespołem i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu.”