AlphaTauri przedłuża kontrakt z Yukim Tsunodą na sezon 2023

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół AlphaTauri oficjalnie potwierdził, że Yuki Tsunoda nadal będzie reprezentował ekipą z Faenzy i będzie ścigał się w Formule 1 w sezonie 2023.

Japończyk do królowej sportów motorowych awansował w 2021 roku i swoją debiutancką kampanię zakończył na czternastej pozycji w klasyfikacji kierowców z dorobkiem trzydziestu dwóch oczek, punktując w siedmiu rundach.

Wszystko wskazywało na to, że Tsunoda będzie kontynuował swoje starty w siostrzanej ekipie Red Bulla, co w czwartej potwierdził sam skład.

„Chcę bardzo podziękować Red Bullowi, Hondzie i zespołowi AlphaTauri za dalsze umożliwienie mi jazdy w Formule 1” – powiedział Yuki Tsunoda.

„Po przeprowadzce do Włoch w zeszłym roku, aby być bliżej fabryki, naprawdę czuję się częścią ekipy i cieszę się, że będę mógł dalej ścigać się z nimi w 2023 roku.”

„Oczywiście tegoroczny sezon jeszcze się nie skończył i nadal mocno naciskamy w rywalizacji w środku stawki, więc jestem w pełni skoncentrowany na ukończeniu go na wysokim poziomie, a następnie nie możemy się doczekać przyszłego roku.”

Tsunoda w obecnym sezonie zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji kierowców i ma na swoim koncie jedynie jedenaście punktów.

Zespół AlphaTauri nie potwierdził jednak, czy Pierre Gasly będzie rywalizował u boku Japończyka w przyszłorocznej kampanii wyścigowej, ponieważ Francuz interesuje się startami w ekipie Alpine.

Rozumie się, że skład z Włoch zwolni Gasly'ego z obowiązującego kontraktu w przypadku znalezienia odpowiedniego zastępstwa.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool