AlphaTauri przedłuża zamknięcie fabryki w Faenzie

AlphaTauri przedłuża zamknięcie fabryki w Faenzie

Zespół Scuderia AlphaTauri potwierdził przedłużenie zamknięcia fabryki w Faenzie do pierwszego maja, co jest spowodowane epidemią koronawirusa i złą sytuacją panującą we Włoszech.

Nic nie wskazuje na to, że sytuacja szybko się zmieni, w związku z tym zespół AlphaTauri poinformował o przedłużeniu zamknięcia fabryki w Faenzie do pierwszego maja.

"Z powodu utrzymujących się trudności spowodowanych przez ogólnoświatową pandemię Covid-19 i po konsultacjach między FIA, F1 i zespołami, postanowiliśmy przedłużyć bieżące zamknięcie fabryki o kolejne dwa tygodnie, do pierwszego maja" - czytamy w komunikacie na platformie Twitter.

Włoski skład nie będzie jednak jedyny, który utrzyma zamknięcie swojej fabryki. W podobnej sytuacji jest ekipa Ferrari z siedzibą w Maranello.

Obecna kampania Formuły 1 2020 może rozpocząć się na początku lipca w Austrii na torze Red Bull Ring, choć nadal nie jest pewna sytuacja Grand Prix Francji na torze Paul Ricard. Oczekuje się jednak, że kraj ten wprowadzi kolejne restrykcje, które zakażą organizowania imprez masowych.

Image: © Motorsport Grand Prix