AlphaTauri zorganizuje w środę dzień filmowy na torze Imola

Daniił Kwiat - Scuderia AlphaTauri / © Motorsport Grand Prix

W ramach przygotowań do startu sezonu 2020 zespół AlphaTauri zorganizuje testy na torze Imola dozwolone w ramach dnia filmowego.

Zespół AlphaTauri jako zaledwie drugi zdecydował się na przetestowanie swojego tegorocznego samochodu w ramach dnia filmowego. Oznacza to, że podobnie jak ekipa Racing Point w swoim teście na torze Silverstone, AlphaTauri pokona wyłącznie 100 kilometrów po legendarnej pętli włoskiego toru Imola.

Wybór miejsca na przeprowadzenie testów nie był przypadkowy i tutaj także Włosi postanowili podążyć śladem ekipy Racing Point, która organizowała test na Silverstone z powodu bliskości fabryki. Tor Imola leży bowiem w odległości dwudziestu minut jazdy od fabryki AlphaTauri w miejscowości Faenza.

Ponadto test na torze Imola jest uzasadniony z jeszcze jednego względu. Nie milkną bowiem spekulacje na temat powrotu tego obiektu, a także toru Mugello do tegorocznego kalendarza, jeżeli obecna sytuacja nie pozwoli na zorganizowanie minimalnej planowanej przez Liberty Media liczby wyścigów, zwłaszcza w pozaeuropejskiej części sezonu.

Podczas dnia filmowego samochód pokona maksymalnie 100 kilometrów, korzystając z opon demonstracyjnych, jednakże pomimo tych restrykcji jest to doskonała okazja na zebranie kolejnych danych oraz wdrożenie w praktyce nowych procedur związanych z zabezpieczeniami przeciwwirusowymi.

Image: © Motorsport Grand Prix