Alpine A521 debiutuje na torze Silverstone

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Zespół Alpine F1 otworzył sezon 2021 i wykorzystał jeden dzień filmowy na torze Silverstone, aby sprawdzić bolid A521 przed wyruszeniem na przedsezonowe testy do Bahrajnu.

Esteban Ocon jako pierwszy miał możliwość zasiąść za sterami nowego auta, które jest napędzane tegoroczną jednostką Renault E-Tech 20B. Model A521 jest kontynuacją konstrukcji z 2020 roku, choć zespół bardzo mocno skupił swoje wysiłki na tylnej części samochodu podczas przygotowań do nadchodzącej kampanii.

Francuz z niewielkim opóźnieniem pojawił się na brytyjskiej pętli, czego powodem była mgła, jednak finalnie zdołał pokonać łącznie szesnaście okrążeń.

To była naprawdę dobra zabawa. Po pierwsze, miło było wsiąść do samochodu na torze takim jak Silverstone, ponieważ to coś wyjątkowego" - powiedział Esteban Ocon.

Samochód sprawował się dobrze i udało nam się przejść przez program zgodnie z planem. Chciałbym przejechać więcej niż 100 kilometrów, ale taki jest limit i wyjeżdżam stąd z uśmiechem na twarzy."

Chcemy kontynuować naszą pracę w Bahrajnie w przyszłym tygodniu, kiedy warunki będą bardziej reprezentatywne, dzięki oponom wyścigowym i panującej tam temperaturze."

Podsumowując, był to bardzo interesujący dzień i nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się kolejnych rzeczy o naszym samochodzie" - dodał.

Stajnia z Enstone swoje przygotowania będzie kontynuowała w Bahrajnie, gdzie odbędą się przedsezonowe testy, które zostały zaplanowane na 12-14 marca.

Image: © Alpine F1