Alpine bierze pod uwagę zakontraktowanie Daniela Ricciardo

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Daniel Ricciardo jest jednym z kandydatów do zajęcia miejsca przeznaczonego dla Oscara Piastriego w Alpine, a Otmar Szafnauer twierdzi, że wszystko jest możliwe.

Alpine nie jest obecnie pewne, kto będzie kolegą zespołowym Estebana Ocona w 2023 roku. Cztery dni temu zespół wierzył, że będzie to Fernando Alonso, jednak francuski skład zaoferował mu roczną umowę, ale Hiszpan jej nie zaakceptował.

W poniedziałek dwukrotny mistrz świata ogłosił, że w przyszłym sezonie przejdzie do zespołu Aston Martin, z którym podpisał wieloletnią umowę.

Alpine było przekonane, że w takiej sytuacji Alonso zostanie zastąpiony przez mistrza Formuły 2, Oscara Piastri’ego, o czym skład poinformował we wtorkowym oświadczeniu.

Australijczyk jednak temu zaprzeczył, zamieszczając w mediach społecznościowych oświadczenie zakończone słowami: „Nie będę jeździł dla Alpine w przyszłym roku.”

W kuluarach mówi się, że Piastri miał przejść do zespołu McLaren, gdzie jeździłby na miejscu Daniela Ricciardo, który prezentuje się poniżej oczekiwań.

Co prawda Ricciardo jeździł już kiedyś dla francuskiej ekipy (wtedy jeszcze pod nazwą Renault), ale mówi się, że Alpine może mu ponownie zaoferować fotel kierowcy.

„Nie sądzę, że ponowne pojawienie się Daniela w naszej ekipie, byłoby jakimś problemem” – stwierdził Otmar Szafnauer.

„Musimy się upewnić, że na następny sezon wybierzemy najlepszego kierowcę, jakiego możemy, a mamy do wyboru kilka opcji.”

To nie pierwszy raz, kiedy Szafnauer jest zaangażowany w spór o kontrakt z kierowcą. Przeszedł przez coś podobnego, kiedy Jenson Button chciał odejść z British American Racing do Williamsa.

„Już widziałem kilka takich sytuacji. Pamiętam kontrowersje związane z Jensonem Buttonem i jego sytuacją z British American Racing i Williamsem„ – przyznał Szafnauer.

„Chciałbym, żeby Oscar dla nas jeździł, ale nie wiem, jak ta cała sytuacja się potoczy” – zakończył szef Alpine.

Image: © McLaren F1