Alpine: Celem podwójna zdobycz punktowa z pomocą nowego tylnego skrzydła

Esteban Ocon - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Otmar Szafnauer, szef zespołu Alpine, potwierdził, że Fernando Alonso i Esteban Ocon na GP Hiszpanii otrzymają nowe tylne skrzydła, aby zmaksymalizować potencjał A522 i znaleźć się oboma autami w punktach.

Mimo dobrego otwarcia tegorocznej kampanii wyścigowej i zakończeniu rywalizacji w Bahrajnie w czołowej dziesiątce przez obu kierowców skład z Enstone zmagał się z różnymi przeciwnościami, co znalazło swoje przełożenie na pozycji w klasyfikacji konstruktorów.

Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya ma być powrotem do dobrej dyspozycji obu aut i osiągnięcia celu, jakim jest zdobywanie punktów przez dwóch zawodników.

„Celem jest, abyśmy znaleźli się oboma samochodami w punktach, czego jeszcze nie osiągnęliśmy od pierwszego wyścigu sezonu” – powiedział Otmar Szafnauer.

„Jeśli zamierzamy osiągnąć nasze cele na ten rok, to jest to minimalny wymóg w pozostałych Grand Prix.”

„Konsekwentnie pokazywaliśmy, że mamy konkurencyjny samochód i teraz ważne jest, abyśmy zmienili to obiecujące tempo na punkty w niedzielę.”

„Możemy kontrolować tylko to, co jest przed nami, więc jest to cel na Barcelonę i obaj kierowcy są gotowi do realizacji tego postanowienia.”

Podczas nadchodzącej rundy na torze Barcelona-Catalunya kilka zespołów wprowadzi poprawki do swoich aut i porówna dane z tymi z przedsezonowych testów. Podobnie zrobi ekipa Alpine, która planuje kolejne aktualizacje w swoim A522.

„Jesteśmy zadowoleni z ulepszeń, które wprowadziliśmy do A522, aby utrzymać przewagę w tym pod wyścigu, w tym z nowej podłogi w obu samochodach, która dobrze się spisywała” – przyznał Szafnauer.

„Nasz program rozwojowy jest w pełnym rozkwicie i będziemy na bieżąco aktualizować nasze auto podczas kilku kolejnych wydarzeń.”

„W Barcelonie oba samochody otrzymają nowe tylne skrzydła, które są znacznie wydajniejsze niż poprzedni projekt” – potwierdził szef Alpine.

Image: © Alpine F1 / XPB Images