Alpine chce utrzymać formę z poprzedniego sezonu

Esteban Ocon i Pierre Gasly - Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Zespół Alpine zaprezentował w czwartkowy wieczór bolid na sezon 2023, który już w przyszłym tygodniu wyjedzie na tor w Bahrajnie podczas testów przed rozpoczęciem kampanii. Obaj kierowcy intensywnie przepracowali okres przygotowawczy i liczą na to, że nowa konstrukcja zapewni im dobre wyniki od pierwszego wyścigu.

Stajnia z Enstone rozpocznie nowy sezon w nieco zmienionym składzie – partnerem Estebana Ocona jest teraz Pierre Gasly, który zastąpił Fernando Alonso. Pochodzący z Francji zespół reprezentować zatem będzie dwóch kierowców z tego kraju, co generalnie w Formule 1 nie zdarza się zbyt często.

„Jestem bardzo podekscytowany kolejnym sezonem z Alpine. To będzie mój czwarty rok z ekipą z Enstone i Viry-Chantillon” – przyznał Esteban Ocon. „W 2022 roku pokazaliśmy ogromny postęp, a we Francji i Wielkiej Brytanii wszyscy ciężko pracowali nad rozwojem samochodu na nadchodzący sezon.”

„Nie mogę się doczekać pierwszej rundy, aby kontynuować wzrostową tendencję z zeszłego roku. Czekam też z niecierpliwością na testy przedsezonowe, żeby móc wypróbować nowy samochód. Malowanie wygląda fantastycznie. Naprawdę się wyróżnia i jestem pewien, że będzie niesamowicie wyglądać na torze.”

„Pracowałem bardzo ciężko przez zimę, aby przygotować się do rozpoczęcia sezonu. Czuję, że mam naprawdę dobrą formę i jestem z pewnością gotowy do powrotu na tor.”

W podobnym tonie wypowiedział się także Pierre Gasly, który był pod wrażeniem zaangażowania osób pracujących w fabrykach swojego nowego zespołu.

„Wspaniale jest zostać oficjalnie zaprezentowanym jako kierowca wyścigowy Alpine. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnego etapu mojej kariery. Czekam na to, by zobaczyć potencjał i możliwości A523 podczas testów przedsezonowych i dalej rozwijać się w zespole” – powiedział Pierre Gasly.

„Widziałem, jak mocne było Alpine pod koniec zeszłego roku, a teraz mogłem obserwować, jakie zmiany wprowadzane są w tegorocznym bolidzie, co sprawia, że jestem podekscytowany tym, co możemy zaprezentować. Wszyscy w Enstone i Viry z niesamowitym poświęceniem przykładają się do swojej codziennej pracy, konsekwentnie posuwając się naprzód i nie mogę się doczekać, aby zacząć pomagać zespołowi w osiąganiu celów na ten rok.”

Dyrektor generalny francuskiej stajni, Laurent Rossi, również komplementował inżynierów i ma nadzieję na utrzymanie w tym roku świetnego tempa, jakie prezentowało Alpine w sezonie 2022.

„Zawsze odczuwamy ogromną dumę podczas prezentacji samochodu. Odkąd nazwa Alpine dołączyła do Formuły 1 w 2021 roku, z niecierpliwością śledzę kolejne postępy i odliczam dni do rozpoczęcia nowego sezonu.”

„Tu, w Alpine, ściganie mamy po prostu we krwi, co nieustannie napędza nasze projekty związane ze sportami motorowymi. Chciałbym podziękować i pogratulować zespołom z Enstone oraz Viry za ich wyjątkową pracę przy projektowaniu i stworzeniu wspaniałego bolidu A523. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć go w walce na torze.”

„Jestem dumny, że powierzyłem Estebanowi i Pierre’owi reprezentowanie marki w 2023 roku. Muszą być profesjonalnymi liderami zespołu zarówno na torze, jak i poza nim oraz przyczyniać się do sukcesów i osiągania celów. Alpine pnie się w górę i jestem pewien, że nadal będzie to robić” – zakończył Rossi.

Image: © Alpine F1 / XPB Images