Alpine chce zatrzymać Estebana Ocona na kolejną kampanię wyścigową

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Zespół Alpine potwierdził doniesienia, że zamierza zatrzymać Estebana Ocona na przyszły sezon. Równocześnie oświadczył, że nie planuje zatrudnić Pierre'a Gasly'ego, który obecnie reprezentuje skład AlphaTauri.

„Esteban robi wszystko, abym zatrzymał go w zespole” - powiedział dyrektor Alpine, Laurent Rossi. „Byłbym niedbały, gdybym nie wziął tego pod uwagę. Esteban jest świetnym kierowcą, więc cieszę się, że mam takiego typu problem, ponieważ tak naprawdę nim nie jest!”

„Wiemy, że jest niezwykle utalentowany. Ścigał się ze wszystkimi kierowcami lub z większością, gdy był młodszy. Konsekwentnie ich pokonywał przez większość czasu, więc wiedziałem, że ma duży talent. To już drugi rok, więc zaczął mieć dobre opinie w zespole.”

„Wprowadziliśmy też pewne modyfikacje w jego ekipie i w sposobie, w jaki przygotowujemy się do weekendów wyścigowych oraz kwalifikacji, więc to pokazuje jego talent. Wydaje mi się, że jest w idealnym miejscu dla siebie, a to dobrze.”

„W tym momencie jesteśmy w trakcie rozmów z jego agentem i zespołem zarządzającym, głównie jest to Mercedes” - dodał, przyznając, że Ocon jest od dawna związany z niemiecką ekipą, dzięki czemu może dostać szansę na miejsce w bolidzie obecnych mistrzów świata.

Na początku tegorocznego sezonu, pojawiły się spekulacje, że Alpine może podpisać kontrakt z Pierrem Gaslym, jednak Rossi bezapelacyjnie neguje te plotki.

„Pierre jest dobrym kierowcą, ale w tej chwili nie mamy tego w planach [podpisania kontraktu z Gaslym]. Nie szukamy żadnych konkretnych kierowców na przyszły sezon.”

„W tej chwili myślę o Estebanie, tak jak wspomniałem wcześniej, i Fernando [Alonso], który będzie z nami w przyszłym roku. Jeżeli będziemy chcieli utrzymać nasze tempo, które obecnie dysponujemy, zrobimy to” - podsumował.

Image: © Alpine F1