Alpine Elf Team powiększa przewagę nad drugą Toyotą w 1000 Miles of Sebring

Alpine Elf Team / © Alpine Elf Team

Zespół Alpine Elf #36 powiększył przewagę nad drugą w zestawieniu Toyotą Gazoo Racing #8 i zbliżył się do pierwszej tegorocznej wygranej w 1000 Miles oF Sebring.

Po sześciu godzinach rywalizacji na torze Sebring Raceway na prowadzeniu pozostawała ekipa Alpine Elf oznaczona numerem #36 i Matthieu Vaxiviere, który o jedno pełne okrążenie wyprzedzała Sebastiena Buemiego w Toyocie Gazoo Racing #8.

Na trzeciej lokacie plasował się Glickenhaus Racing #708, w którym swój przejazd kończył Olivier Pla, tracąc do lidera wyścigu ponad dwie minuty.

W klasie LMP2 na prowadzenie powrócił zespół United Autosports USA, którego na pozycji lidera reprezentował Olivier Jarvis. Brytyjczyk po przejechaniu stu sześćdziesięciu siedmiu okrążeń wyprzedzał drugi w zestawieniu skład Team WRT #31 oraz Realteam by WRT #41, który zamykał pierwszą trójkę.

Czwarta lokata należała do ekipy Prema Orlen Team #9, natomiast czołową piątkę uzupełniała Jota #28.

Michael Christensen z Porsche GT Team #92 pozostawał na prowadzeniu w LMGTE Pro, wyprzedzając Corvettę Racing #64, natomiast czołową trójkę zamykała druga załoga niemieckiego konstruktora.

W LMGTE Am na czele zestawienia plasował się Northwest AMR #98, przed Team Project 1 #56 oraz zdobywcą pole position, ekipą TF Sport #33.

Image: © Alpine Elf Team