Alpine odsłania konstrukcję A523 na sezon 2023

Alpine A523 / © Alpine F1

Zespół Alpine zaprezentował tegoroczną konstrukcję A523, którą w kampanii 2023 rywalizować będą Esteban Ocon oraz nowy członek składu z Enstone, Pierre Gasly.

Francuska stajnia zachęcona wyraźną poprawą w poprzednich sezonach, zajmując piąte miejsce w 2021 roku i czwarte w 2022, wkracza w nadchodzącą kampanię z odważnymi celami, kontynuując wspinaczkę w kierunku czołówki w ramach planu stu wyścigów.

A523 to znacząca ewolucja w stosunku do swojego poprzednika, A522, który przeszedł radykalny rozwój w miesiącach zimowych, kierowany przez zespoły projektowe w Enstone i Viry-Chatillon.

Alpine A523 / © Alpine F1

Malowanie samochodu to ponownie ciekawy projekt, łączący kultowe kolory alpejskiego błękitu z jaskrawym różem tytularnego sponsora, firmy BWT, jednak podczas trzech pierwszych rund, podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, skład wystartuje w pełnych różowych barwach, walcząc o najwyższe cele w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej oraz Australii.

Wraz z odsłonięciem nowej konstrukcji, zespół z Enstone zaprezentował także nowy skład kierowców. Do Estebana Ocona, dla którego będzie to czwarty rok z ekipą, dołączył Pierre Gasly, który został ogłoszony kierowcą zespołu w październiku zeszłego roku.

„Ta pora roku jest często pełna, zarówno podekscytowania, jak i oczekiwania na nowy sezon Formuły 1. To było fantastyczne uczucie osiągnąć nasze cele w 2022 roku, zajmując zasłużone czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów; zdrowy i znaczący kamień milowy w naszym planie stu wyścigów, nakreślony przez Laurenta na początku sezonu” – powiedział Otmar Szafnauer. „Pozostało nam prawie osiemdziesiąt wyścigów w tej misji i jestem dumny, że mogę poprowadzić zespół w tej podróży.”

Alpine A523 / © Alpine F1

„Cel na 2023 rok jest prosty: musimy zając przynajmniej czwarte miejsce i to w znacznie przekonujący sposób. Oznacza to więcej finiszów, więcej punktów i mniej niewymuszonych wycofań z rywalizacji.”

„Mam duże oczekiwania wobec wszystkich członków zespołu – nie tylko Estebana i Pierre'a – którzy będą współpracować, aby zapewnić jak najlepsze wyniki dla ekipy.”

Esteban i Pierre spędzili pracowity okres przedsezonowy, przygotowując się do wymagań kalendarza składającego się z dwudziestu trzech wyścigów, a w poniedziałek zasiedli za sterami A523 podczas dnia filmowego.

Swoje przygotowania do nadchodzącej kampanii kierowcy będą kontynuować podczas przedsezonowych testów, które zostały zaplanowane na 23-25 lutego.

Alpine A523 / © Alpine F1
Image: © Alpine F1