Alpine powraca do rywalizacji w FIA WEC w niezmienionym składzie

Nicolasa Lapierre, Andre Negrao i Matthieu Vaxiviere - Alpine Elf Endurance Team / © DPPI

Zespół Alpine Elf Endurance potwierdził, że w tegorocznej kampanii wyścigowej FIA WEC ponownie skorzysta z usług Nicolasa Lapierre'a, Andre Negrao i Matthieu Vaxiviere'a, którzy powalczą o jak najwyższe cele w kategorii LMH.

Po dwóch europejski koronach w Europejskiej Serii Le Mans, dwóch tytułach w FIA WEC i trzech prestiżowych zwycięstwach w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMP2, Alpine powróciło w 2021 roku do najwyższej kategorii Le Mans Hypercar.

Opierając się na pierwszej kampanii bogatej w cenne lekcje, Alpine Elf Endurance liczy na stabilność w kolejnym roku startów w Długodystansowych Mistrzostw Świata, powierzając swój prototyp A480 zaufanej trójce kierowców – Nicolasowi Lapierre'owi, Andre Negrao i Matthieu Vaxiviere'owi.

Podobnie jak w 2021 roku, skład Alpine ma tylko jeden cel i chce zawitać na szycie najwyższej kategorii, pomimo rosnącej konkurencji. Sezon 2022 będzie również okazją do przygotowania się na przyszłe starty prototypem LMDh, który zadebiutuje w LMH od kampanii 2024.

„Program Alpine Endurance podkreśla nasze zaangażowanie i ambicje w sportach motorowych” – powiedział Laurent Rossi, szef Alpine.

„Rywalizując w Formule 1 i wyścigach wytrzymałościowych, Alpine jest jedną z niewielu marek biorących udział w dwóch sankcjonowanych przez FIA mistrzostwach świata i ponownie będzie walczyć z prestiżowymi rywalami w FIA WEC.”

„Zespoły Philippe'a Sinaulta cieszą się moim zaufaniem, mają udokumentowane osiągnięcia w tym sporcie i liczne sukcesy, dzięki którym Alpine przoduje w Le Mans i na arenie międzynarodowej już od prawie dziesięciu lat.”

„W tym sezonie wyzwanie będzie jeszcze większe, ale jestem przekonany, że nasz skład po raz kolejny spełni oczekiwania entuzjastów marki Alpine.”

Zespół Alpine wraz z autem A480 rozpocznie tegoroczne starty od oficjalnego prologu FIA WEC na Sebring w dniach 12-13 marca, przed pierwszym wyścigiem na tym samym obiekcie 18 marca.

Image: © DPPI