AMuS: Kubica w tym tygodniu podpisze kontrakt z Williamsem

AMuS: Kubica w tym tygodniu podpisze kontrakt z Williamsem

Jak donosi niemiecki Auto Motor und Sport, Robert Kubica jeszcze w tym tygodniu ma podpisać umowę na starty w zespole Williams w sezonie 2019. Polak miałby zostać partnerem młodego brytyjskiego kierowcy George'a Russela.

Według AMuS szansę na angaż Roberta Kubicy w zespole Williams na ten moment wynoszą dziewięćdziesiąt procent, a do ustalenia pozostały już tylko szczegóły. Podobno Polakowi zależy na uzyskaniu informacji, w ilu piątkowych sesjach treningowych będzie musiał udostępnić swój bolid kierowcy testowemu.

Jeśli chodzi o obsadę kierowcy testowego w Williamsie, z tą posadą łączone są dwie osoby. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia roli trzeciego kierowcy w zespole z Grove jest Nikita Mazepin. W ostatnich dniach również głośno zrobiło się o powiązaniach z tą ekipą Nicholasa Latifiego.

Ze startami w zespole Williams - prócz Roberta Kubicy - łączony był Esteban Ocon, który po zakończeniu obecnego sezonu straci posadę w zespole Racing Point Force India na rzecz Lance'a Strolla. Jeśli doniesienia AMuS się potwierdzą i Polak obejmie posadę w zespole z Grove, to młody Francuz będzie zmuszony do przerwania regularnych startów. 22-latek łączony jest jednak z posadą kierowcy testowego w zespole Mercedes, a jak podają również niemieccy dziennikarze, podobną rolę zaproponowała mu jego obecna ekipa.

Przypomnijmy, że już podczas ostatniego weekendu wyścigowego w tym sezonie, który odbędzie się na torze Yas Marina w Abu Zabi, Robert Kubica wystąpi podczas pierwszego treningu.