Andre Lotterer kierowcą Porsche w sezonie 2019/20 Formuły E

Andre Lotterer kierowcą Porsche w sezonie 2019/20 Formuły E

Zespół Porsche potwierdził, że Andre Lotterer będzie rywalizował w Formule E w sezonie 2019/20 i bronił barw ekipy wraz z Neelem Janim.

Lotterer dołączył do Formuły E w czwartym sezonie i wraz z Jean-Ericiem Vergne ścigał się w zespole DS Techeetah.

Niemiecki kierowca przedłużył kontrakt z francusko-chińską ekipą na kolejny rok, jednak ostatecznie związał się nową umową z Porsche.

"Naprawdę odliczam czas do rywalizacji dla Porsche w Mistrzostwach Formuły E w sezonie 2019/2020" - powiedział Andre Lotterer.

"Należę do rodziny Porsche od 2017 roku i mam już wiele wspaniałych wspomnień z naszych wspólnych sukcesów – szczególnie gdy pracowałem z Neelem. W 2017 jeździliśmy razem w zespole LMP1 Porsche, a przez ostatnie dwa lata ścigaliśmy się dla Rebellion Racing w mistrzostwach WEC. Wspaniale, że będziemy teraz wspólnie jeździć w barwach ekipy Formuły E Porsche."

"Nie mogę doczekać się nowego zadania i przyszłej współpracy z zespołem."

Fritz Enzinger, wiceprezes Porsche Motorsport dodał: "Andre jako drugi zawodnik w zespole Formuły E Porsche to zdecydowanie właściwy wybór. Od paru lat jest naszym kierowcą fabrycznym i dobrze zna ekipę oraz Neela. A na doświadczeniu, które Andre zgromadził w dwóch ostatnich sezonach Formuły E, możemy tylko skorzystać."

"Neel i Andre tworzą idealny duet kierowców dla debiutu Porsche w Formule E. Z takim składem niecierpliwie czekamy na nasz pierwszy sezon w Mistrzostwach Formuły E"

Zespół DS Techeetah podziękował Andre Lottererowi za jego wkład i przyznał, że już ocenia nowych kandydatów na drugi fotel wyścigowy w sezonie 2019/20. Zespół nie ujawnił jednak, kto będzie zespołowym kolegą Jean-Erica Vergne'a, choć dodał, że będzie to ogłoszone w odpowiednim czasie.