Andrea Dovizioso kontuzjowany. Wieczorem przejdzie operację

Andrea Dovizioso - Mission Winnow Ducati Team / © Ducati

Andrea Dovizioso uległ wypadkowi podczas zawodów motocrossowych w Faenzy, w wyniku czego doznał złamania obojczyka. Zawodnik zespołu Ducati postanowił poddać się operacji już wieczorem, wierząc, że będzie gotowy do startu sezonu MotoGP, który zaplanowano na 19 lipca.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że zawodnicy "królewskiej" kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata mieli nieoczekiwaną przerwę po testach w Katarze. Ta jednak zaczyna dobiegać już końca, gdyż przy zachowaniu reżimu sanitarnego zdecydowano powrócić do rywalizacji już 19 lipca, na kiedy to zaplanowano wyścig o GP Hiszpanii. Motocykliści chcą więc jak najlepiej przygotować się do zawodów i podejmują się różnych treningów. Andrea Dovizioso zdecydował się na motocrossową rywalizację, która według niego jest bardzo pomocna dla zawodnika MotoGP. Jego zdanie podzieliło szefostwo Ducati, które wyraziło zgodę na start w lokalnych mistrzostwach w Faenzy.

„Ducati rozumie, jak przydatny jest to dla mnie wyścig. Jak cross mi pomógł i dalej pomaga być szybszym we wczesnych etapach wyścigu, co jest bardzo przydatne w perspektywie MotoGP” – mówił Dovizioso przed startem zawodów motocrossowych.

„Odkąd zacząłem tego typu trening, widzę już rezultaty. Mamy dzisiaj tu najlepszych zawodników z Włoch, więc w wielu aspektach będzie to z pewnością przydatny dzień”.

Niestety, gdy podczas jednego z okrążeń lądował po skoku, stracił przyczepność tylnej opony i upadł na lewą stronę. W konsekwencji tego wypadku doszło do złamania obojczyka, które jak wynika po badaniach w szpitalu w Forli, jest bez przemieszczenia.

Biorąc pod uwagę, że sezon MotoGP rozpocznie się już za 3 tygodnie, Andrea Dovizioso chciałby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Po konsultacjach z lekarzem podjął więc decyzję o operacji, która ma rozpocząć się niedzielnego wieczora.

„Po konsultacjach z profesorem Porcellinim, Dovi zdecydował się przejść operację tego wieczora w Modenie, aby być w dobrej formie na starcie sezonu 2020 w MotoGP” – czytamy w komunikacie Ducati Corse.

Przed pierwszym wyścigiem sezonu zaplanowano jeszcze testy, które odbędą się 15 lipca. Włoch ma więc bardzo mało czasu, by być gotowym do rywalizacji w MotoGP.

Image: © Ducati