Andrea Dovizioso wystąpi gościnnie w rundzie DTM

Andrea Dovizioso wystąpi gościnnie w rundzie DTM

Andrea Dovizioso weźmie gościnny udział w wyścigach DTM na torze Misano. Zawodnik zespołu Mission Winnow Ducati zasiądzie za kierownicą Audi RS5 DTM.

Włoch, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej MotoGP, jest wielkim fanem samochodów i już w przeszłości miał okazję rywalizować w serii Lamborghini Super Trofeo. Startując w wielkim finale w Walencji w 2016 roku, udało mu się zająć drugie miejsce w klasie Pro-Am.

Dla Dovizioso nadarzyła się kolejna okazja, by wziąć udział w rywalizacji samochodowej. Podczas rundy DTM na torze Misano, którą zaplanowano w terminie 7-9 czerwca, zastąpi bowiem kierowcę zespołu WRT, Pietro Fittipaldiego. Brazylijczyk będzie wówczas pełnił rolę rezerwowego w ekipie Haas w Formule 1. Królowa Sportów Motorowych rywalizować będzie w tamtym terminie w Grand Prix Kanady.

„Uwielbiam samochody i czuję się szczęśliwy, że mogę ścigać się Audi RS 5 DTM” – mówił Andrea Dovizioso. „Trudno jest znaleźć czas na przygotowanie się do tego podczas sezonu MotoGP, ale naprawdę nie mogę się doczekać rywalizacji na tak wysokim poziomie, jak DTM”.

Dovizioso miał już okazję jeździć Audi RS 5 DTM we wtorek w Neuberg. Zanim weźmie udział w wyścigach, będzie także uczestniczył w dwudniowych testach na torze Misano.

„Samochód jest niesamowity, ale jest to inne wyzwanie w porównaniu do mojego Desmosedici GP. Musiałem się przygotować, więc zrobiłem wiele okrążeń w symulatorze, zanim wszedłem do niego po raz pierwszy” – kontynuował 33-latek. „Misano jest specjalnym torem dla każdego włoskiego kierowcy i miejscem, gdzie odniosłem niesamowite zwycięstwo w zeszłym roku, więc jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny za tę okazję”.

Ducati jest własnością koncernu Audi, więc nie dziwi możliwość występu w serii DTM. Dyrektor sekcji sportów motorowych, Dieter Gass, opisał Dovizioso jak „prawdziwą supergwiazdę”, która dołączy do rywalizacji w Misano.

„Cieszę się, że Andrea Dovizioso, jako prawdziwa supergwiazda, będzie się ścigać jako gość w DTM” – mówił Gass. „Zawodnicy MotoGP są prawdziwymi bohaterami we Włoszech. Andrea pochodzi z Misano, wygrał tutaj w zeszłym roku Motocyklowe Grand Prix i przyciągnie wielu dodatkowych fanów. Jesteśmy już bardzo bardzo podekscytowani, by zobaczć go jak się poczuje w debiucie w DTM.”.

Czerwiec będzie bardzo pracowity dla Andrei Dovizioso. Runda DTM na Misano zaplanowana jest bowiem pomiędzy wyścgiowymi weekendami MotoGP na torach Mugello i Barcelona-Catalunya.

„To, że poświęca czas na DTM między dwoma wyścigami MotoGP, jest fantastyczne i nie powinno być brane jako pewnik. Chciałbym szczególnie podziękować dyrektorowi generalnemu Ducati, Cludio Domenicalliemy oraz szefowi Ducati Corse, Lugiemu Dall’Igni, którzy zgodzili się na ten gościnny występ. To wielka sprawa dla DTM i ogólnie dla sportów motorowych” – dodał dyrektor Audi Motorsport.