Andreas Seidl nowym dyrektorem generalnym Sauber Group

Andreas Seidl - Sauber Group / © Sauber Group

Grupa Sauber potwierdziła nominację Andreasa Seidla na stanowisko dyrektora generalnego, który swoją nową pracę w szwajcarskiej firmie rozpocznie w styczniu 2023 roku.

Niemiec, przed przejściem do McLarena w 2019 roku i rozpoczęciem prac nad powrotem brytyjskiej stajni do czołówki Formuły 1, kierował pracami w Porche LMP1 podczas startów marki w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Dobra konstrukcja oraz kunszt prowadzenia całego zespołu doprowadziło do kilku mistrzowskich tytułów i trzech zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Przejście Andreasa Seidla do Saubera nie jest dużym zaskoczeniem, a sam zainteresowany nie jest obcy szwajcarskiej firmie, z którą współpracował w latach 2006-2009 jako szef operacji torowych zespołu Formuły 1.

„Wspaniale będzie dołączyć od stycznia do Grupy Sauber: to zespół z bogatą historią w Formule 1 i organizacją, którą znam bardzo dobrze z czasów, gdy pracowałem i mieszkałem w Hinwil przez cztery lata” – powiedział Seidl.

„Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do składu i pracować ze wszystkimi kolegami z Grupy Sauber nad ambitnymi celami, które wspólnie wyznaczaliśmy.”

„Chcę podziękować Finnowi Rausingowi i wszystkim w Grupie Sauber za dokonany wybór: nie mogę się doczekać, aby odpłacić się za ich zaufanie moją pracą.”

Seidl z początkiem stycznia 2023 roku zasiądzie za sterami grupy, którą przejmie od Frederica Vasseura i wraz z zespołem będzie pracował nad poszukiwaniami nowego szefa zespołu Formuły 1.

„To ogromna przyjemność powitać Andreasa Seidla z powrotem w Hinwil jako CEO Grupy Sauber” – skomentował Finn Rausing, prezes zarządu Sauber Holding AG.

„Doświadczenie Andreasa nie ma sobie równych, a on wnosi do Sauber Group jasne zrozumienie tego, co jest wymagane do osiągnięcia trwałego sukcesu.”

„Przejmuje firmę na ścieżce wzrostu i podziela nasze zaangażowanie w rozwój naszej organizacji: nie mogę się doczekać wielu lat wspólnego sukcesu.”

Swoje zadowolenie z mianowania Andreasa Seidla nowym CEO Grupy Sauber wyraziło również Audi oraz Oliver Hoffmann, CTO Audi AG.

„Audi z zadowoleniem przyjmuje zapowiedź Grupy Sauber. Andreas Seidl został mianowany nowym dyrektorem generalnym grupy od stycznia 2023 roku, a Sauber jest wybranym przyszłym partnerem strategicznym kampanii Audi w Mistrzostwach Świata Formuły 1 od 2026 roku” – czytamy w komunikacie niemieckiego producenta.

„Cieszymy się z wyboru naszego przyszłego partnera” – przyznał Oliver Hoffmann, CTO Audi AG. „Andreas Seidl ma rozległe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w programach sportów motorowych, zarówno po stronie producenta, jak i zespołu Formuły 1. Jego osiągnięcia w sportach motorowych są imponujące.”

Image: © Sauber Group