Andretti dzieli się postępami w formowaniu stajni Formuły 1

Michael Andretti / © Penske Entertainment

Michael Andretti opowiedział o budowaniu zespołu i pozostaje optymistyczny, że dołączy do stawki królowej motorsportu od 2025 roku.

Amerykanin jako pierwszy złożył wniosek o utworzenie nowej stajni w stawce, w odpowiedzi na otwarcie przez FIA procesu wyrażenia zainteresowania nowymi zespołami. Potencjalna ekipa Andrettiego ma być wspierana przez amerykańskiego giganta – General Motors i należącego do koncernu Cadillaca.

Andretti wspiera plany budowy nowej fabryki w Fishers w stanie Indiana, która będzie służyć jako centrum całej działalności wyścigowej. Kandydujący zespół do F1 zaczął zatrudniać już kluczowy personel techniczny, w tym byłego szefa Renault Nicka Chestera na stanowisko dyrektora technicznego. John McQuilliam i Jon Tomlinson, również dołączyli do projektu jako odpowiednio główny projektant i szef aerodynamiki.

Termin wyrażenia zainteresowania dołączeniem do Formuły 1 upłynął piętnastego maja, a decyzja federacji o przyznaniu miejsc w stawce spodziewana jest na okres wakacyjny.

„Pracujemy nad tym. Jesteśmy w trakcie procesu z FIA” – wyjaśnił Andretti, jednocześnie potwierdzając, że jego celem jest wpis na 2025 rok.

„[Przesyłamy] naszą dokumentację i mamy nadzieję, że otrzymamy odpowiedź [w] połowie lipca, więc robimy duże postępy.”

„W tej chwili budujemy zespół i byłoby wspaniale [mieć nazwisko Andretti] z powrotem w F1 – to i Cadillac byłoby niesamowitym połączeniem.”

Image: © Penske Entertainment