Andrew Alessi nowym członkiem pionu technicznego w zespole Aston Martin

Andrew Alessi - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Zespół Aston Martin ogłosił zatrudnienie byłego aerodynamika Red Bull Racing, Andrew Alessiego, który w ekipie z Silverstone będzie pełnił rolę szefa operacji technicznych.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Aston Martin jako szef działu technicznego” - powiedział Andrew Alessi.

„Podobnie jak wszyscy w Formule 1 oraz wokół niej, widziałem i byłem pod wrażeniem ewidentnej ambicji zespołu, do którego dołączam, prowadzonego obecnie przez Lawrance'a Strolla. Nie mogę się również doczekać współpracy z Otmarem Szafnauerem, a także z bardzo zdolnymi członkami kadry kierowniczej wyższego szczebla.”

„To fantastyczny czas, aby dołączyć do zespołu, który szybko się rozwija i jestem gotowy od razu podjąć wyzwanie, aby przyczynić się do procesu wprowadzania znaczących ulepszeń aerodynamicznych oraz operacyjnych, których potrzebujemy, aby konsekwentnie wygrywać w przyszłości.”

Alessi dołącza do wcześniej zatrudnionego Dana Fallowsa, kolejnego długoletniego pracownika składu z Milton Keynes, który w późniejszym terminie obejmie stanowisko dyrektora technicznego zespołu Aston Martin, a także nowego dyrektora inżynierii Luki Furbatto..

„Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy zatrudnienie Luki Furbatto jako dyrektora do spraw inżynierii, który w odpowiednim czasie rozpocznie dla nas pracę. W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy również o zbliżającym się przybyciu Dana Fallowsa jako naszego nowego dyrektora technicznego” - skomentował Otmar Szafnauer.

„Dzisiaj Andrew Alessi został dodany do imponującej listy naszych starszych pracowników technicznych/inżynieryjnych jako szef operacji technicznych. Nasz zespół jest wspaniały i zawsze tak było.”

„Wiele razy w tym roku mówiliśmy: «Ten zespół zawsze celował wyżej; teraz ma możliwości, aby uderzać mocniej».”

„To absolutna prawda, a eksperci i doświadczeni nowi pracownicy, tacy jak Luca, Dan, a teraz Andrew, stanowią dowód na to, że budujemy dogłębnie techniczną oraz inżynieryjną siłę, której potrzebujemy, aby mocniej uderzyć.”

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team