Anthony Davidson kończy zawodowe ściganie

Anthony Davidson / © Toyota Motorsport GmbH

Były zdobywca tytułu Długodystansowych Mistrzostw Świata, Anthony Davidson, ogłosił, że po kończącym sezon 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie rezygnuje z zawodowych startów i odchodzi na emeryturę.

42-letni Anglik ściga się obecnie w zespole JOTA za kierownicą prototypu Oreca 07 – Gibson nr #38 wystawianym w klasie LMP2.

„Zadecydowałem, że najbliższy wyścig w Bahrajnie będzie zarazem moim ostatnim startem w karierze zawodowego kierowcy wyścigowego. To była niesamowita i niezapomniana przygoda i dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie, jakie od nich otrzymałem” – napisał w mediach społecznościowych Davidson.

Do największych sukcesów kierowcy można zaliczyć zdobycie tytułu mistrza świata FIA WEC z zespołem Toyota Racing w 2014 roku oraz dwukrotne zajęcie miejsca na podium w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Przed swoim obecnym zaangażowaniem jako jeden z zawodników zespołu JOTA, Davidson pełnił także rolę kierowcy w zespole fabrycznym Peugeota.

Dzięki świetnej jeździe w ostatnim 6-godzinnym wyścigu w Bahrajnie i zajęciu trzeciego miejsca w klasie prototypów LMP2, Anglik wraz z kierowcami z zespołu Antonio Felixem da Costą i Roberto Gonzalezem mają szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego w swojej kategorii. Zawodnicy przed ostatnią rywalizacją kończącą sezon FIA WEC zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji z różnicą siedemnastu punktów do liderów.

Image: © Toyota Motorsport GmbH