Antonello Coletta potencjalnym zastępcą Mattii Binotto w Ferrari?

Matti Binotto - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Po bardzo trudnym początku sezonu i kompletnie nieudanym GP Styrii dla ekipy Ferrari, przyszłość Mattii Binotto, aktualnego szefa zespołu, stanęła pod duży znakiem zapytania.

O losie szefa zespołu może przesądzić zbliżające się GP Węgier i jeśli sytuacja zespołu szybko się nie zmieni, Binotto może stracić swoją posadę, a obecnie głównym kandydatem do przejęcia jego funkcji jest Antonello Coletta z programu GT.

Podobny los może spotkać Simone'a Restę, dyrektora technicznego w Ferrari, którego decyzje techniczne doprowadziły do tak słabej formy SF1000. Tegoroczne Ferrari zostało zaprojektowane w oparciu o zeszłoroczną jednostkę napędową, która na ten sezon nie mogła zostać wykorzystana ze względu na nielegalne rozwiązania, czego doszukała się Międzynarodowa Federacja Samochodowa.

Jak podaje corriere.it dyrektor generalny Ferrari, John Elkhann, może już wkrótce stracić cierpliwość do Binotto, jeśli zespół w Formule 1 nie odnotuje nagłego skoku technicznego i zastanawia się nad zastąpieniem Binotto przez Antonello Colettę, szefa programu GT Ferrari.

Przywiezione do Austrii przednie skrzydło i podłoga nie zdały swojego egzaminu, więc na Węgrzech Ferrari powinno wdrożyć do SF1000 zupełnie inne innowacje techniczne. Binotto musi natychmiast zareagować, aby jego zespół powrócił do walki o wyższe pozycje niż środek stawki.

Image: © Scuderia Ferrari